Verstappen: Porazit Renault v kvalifikaci nebude snadné

Red Bull bude zítra zřejmě bojovat o druhou řadu na startovním roštu. Zatímco v kvalifikaci bude Renault možná nad síly vozů RB16, v závodě by to mělo být lepší.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Verstappen: Porazit Renault v kvalifikaci nebude snadné | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Max Verstappen (3./7.)

V odpoledním tréninku se Verstappen musel spokojit se sedmou pozicí a výraznou, 1,5sekundovou ztrátu na Bottase. Nizozemský pilot se v kvalifikační simulaci nevyhnul chybě.

„Víme, že tahle trať nám není zrovna šitá na míru. Zkoušíme různé úrovně přítlaku a snažíme se najít úroveň, která nám bude vyhovovat nejvíc. Ve druhém tréninku jsme mohli být lepší, ale jak jsem řekl, trochu jsme experimentovali. Něco fungovalo, něco ne, pro zítřek tak máme o čem přemýšlet.

Získat v kvalifikaci třetí místo bude těžké. V závodě by to pro nás mělo být lepší, za což jsem rád, ale abychom byli třetí, musíme zamakat. Minimálně Renault dnes byl velmi konkurenceschopný a jeden nikdy neví, kdo se k němu může přidat. Především bychom se měli zaměřit na sebe, najít správný přítlak a uvidíme. Kvalifikace by mohla být těsná, a snad budeme ve hře,“ řekl Verstappen.

Alexander Albon (8./12.)

Albon podle svých slov tušil, že ho v Soči nečeká jednoduchá práce. Za nepříliš dobrým umístěním stojí i zlepšení středu pole.

„Oproti loňsku se střední část pole posunula hodně dopředu, takže je to těsnější. Vůz se nechová zle, ostatní jsou zkrátka hodně rychlí. Musíme zapracovat na detailech, abychom se posunuli výš.

Na podobných tratích je to všechno o chování se k pneumatikám. Hodně se tu ohřívají. Potřebujete tu dobře vyvážené auto, které vás udrží vysoko v kvalifikaci i závodě. Zatím v obou oblastech ztrácíme,“ přiznal Albon.

Další článek: Také ve druhém tréninku byl v Soči nejrychlejší Bottas

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00