Verstappen poradil de Vriesovi, ať po úspěšném debutu v Monze zavolá Markovi

Max Verstappen nyní přiznal, že hrál roli v angažování Nycka de Vriese týmem AlphaTauri. Úřadující mistr světa formule 1 totiž Nizozemci po jeho úspěšné premiéře v Monze poradil, aby zavolal poradci Red Bullu Helmutu Markovi.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen poradil de Vriesovi, ať po úspěšném debutu v Monze zavolá Markovi | Foto: Getty Images / Mark Thompson

AlphaTauri v sobotu oznámila, že šampion formule 2 z roku 2019 a formule E ze sezóny 2020-21 Nyck de Vries bude v týmu působit od příští sezóny. Jako týmový kolega Júkiho Cunody nahradí Pierra Gaslyho, který se stěhuje do Alpinu.

De Vries dostal letos ve Velké ceně Itálie příležitost poprvé startovat ve F1, když nahradil u Williamsu Alexandera Albona. Ještě v pátečním tréninku přitom člen juniorského programu Mercedesu jezdil pro Aston Martin, od sobotního třetího tréninku ale nahradil Albona a v závodě pak při své premiéře senzačně získal dva body za deváté místo.

Svým výkonem si řekl o místo ve F1, zájem přitom projevilo AlphaTauri, které mělo vyhlídnutého také Američana Coltona Hertu. Přednost ale nakonec dostal de Vries.

Verstappen nyní prozradil, že po závodě v Monze byl s de Vriesem na večeři a řekl mu, ať zavolá Markovi a probere s ním možnosti pro příští rok.

„Den po Monze jsme byli na večeři a řekl jsem mu, ať (Markovi) zavolá. Nikdy nevíte, co se stane,“ řekl Verstappen pro Motorsport.com.

„Byla to správná chvíle na zavolání. Helmut je pravděpodobně ještě v pondělí nadšený z nedělního závodu. Dopadlo to dobře a mám za něj velkou radost.“

De Vries poslední dva roky působil jako rezervní pilot Mercedesu a letos se představil v pátečních volných trénincích za volanty mercedesu, williamsu a astonu martin.

„Helmut je chlap, kterému když se někdo líbí, je dost odvážný, aby ho pak posadil do auta, zatímco jiné týmy jsou možná trochu opatrnější. Je to skvělá zpráva. Jsme také dobří přátelé,“ dodal Verstappen.

De Vriesovo angažování znamená, že v příští sezóně formule 1 budou ve startovním poli dva Nizozemci.

Další článek: Alpine třetím nejlepším týmem kvalifikace na Suzuce

Témata článku: , , , ,