Verstappen podporuje návrat tankování ve F1

Max Verstappen podporuje myšlenku vrátit do závodů formule 1 tankování během zastávek v boxech. Podle pilota Red Bullu by to jezdcům umožňovalo jet více naplno.
Verstappen podporuje návrat tankování ve F1

Prezident FIA Jean Todt nedávno řekl, že požádal vedení F1 o zvážení návratu tankování v rámci nových pravidel od roku 2021.

Ve snaze snížit náklady a zvýšit bezpečnost bylo tankování ve formuli 1 zakázáno na konci roku 2009. Jeho návrat by však podle Todta mohl zlepšit podívanou během závodů, jelikož by týmy mohly více taktizovat a jezdci by mohli jezdit s lehčími vozy.

Todt požádal týmy, aby zvážily návrat tankování

Todt požádal týmy, aby zvážily návrat tankování

„Ano, proč ne? Preferuji jet naplno než šetřit pneumatiky. V Rakousku jsme jeli naplno. V průběhu některých závodů se to bude lišit. Nevím, zda se F1 zlepší, když znovu zavedeme tankování,“ řekl Verstappen.

Kromě faktorů nákladů a bezpečnosti bylo tankování zakázáno také kvůli tomu, že bylo využíváno v rámci strategie, kdy jezdci předjeli svého soupeře v boxech během zastávky spíše než přímým soubojem na trati.

Také jezdec Mercedesu Valtteri Bottas vidí výhody závodění s lehčími vozy s tankováním v polovině závodu.

„Dokud budou vozy lehčí, vždy to bude lepší - pro závodění, pro pneumatiky, pro všechno. Takže cokoliv, co se dá dělat pro hmotnost, bude vždy bonus a budeme si to užívat více, každý si to více užije,“ říká Bottas.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton chce, aby vedení F1 výběr tratí konzultovalo s jezdci

4. dubna | Od 16:00 můžete na Youtube a FB formule 1 sledovat GP Monaka 1996.
2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...