Verstappen po obtížném pátku nečekal, že bude bojovat o pole position

Maxe Verstappena překvapilo, že poté, co kvůli technickým problémům přišel o celý druhý páteční trénink, v kvalifikaci na Velkou cenu Miami formule 1 bojoval o pole position.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Verstappen po obtížném pátku nečekal, že bude bojovat o pole position | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Verstappen se musel v kvalifikaci nakonec spokojit až s třetím místem, ačkoliv po prvních pokusech v Q3 byl první.

Ve svém posledním měřeném kole ale udělal chybu při průjezdu sekcí rychlých zatáček 5 a 6, piloti Ferrari Charles Leclerc a Carlos Sainz se naopak dokázali zlepšit a odsunuli jej do druhé řady na roštu.

Verstappen přitom podle svých slov nečekal, že bude v Miami bojovat o pole position poté, co v pátek ve druhém tréninku odjel jen jedno kolo, když jeho mechanici museli vyměnit převodovku a následně měl ještě problém s hydraulikou.

Ztracený čas tak musel dohnat v sobotním tréninku. Red Bull se podle něj musí vyvarovat takovýmto technickým problémům.

„Celkově jsem s kvalifikací spokojen. Včera (v pátek) jsem odjel doslova čtyři nebo pět kol. Dnes (v sobotu) jsem se tak celý den snažil naučit trať a správně vyvážit vůz. Byl jsem celkem překvapen, že jsem byl v kvalifikaci tak konkurenceschopný, protože to není jednoduchá trať na naučení,“ řekl Verstappen.

„Chcete být na pole position. Myslím ale, že na to, kde jsme byli, jsme odvedli opravdu dobrou práci. Musíme ale začít dělat si víkendy méně obtížné, protože takhle víte, že to bude obtížné, pro zítra máme ale dobrou šanci. Máme dobrou maximální rychlost, vůz se podle mě dobře ovládá. Těším se na to.“

Verstappen také věří, že bude mít příležitost útočit na oba piloty Ferrari na prvních dvou pozicích.

„Mimo normální závodní stopu to celkem klouže, ale uvidíme. Spousta věcí se zítra může změnit. Myslím, že bude ještě tepleji než dnes, takže bude také záležet na tom, jak se budou chovat pneumatiky.“

Pérez lituje špatně zajetého druhého sektoru

Sergio Pérez bude na roštu na čtvrtém místě. Jak ale sám říká, mohl startovat i z první řady.

„Nebyla to úplně jednoduchá kvalifikace. První jízda v Q3 byla slabá, druhé kolo bylo už mnohem lepší, nezajel jsem ale perfektní druhý sektor, což byl můj hlavní problém,“ řekl Pérez.

„Jen pár setin by mě dostalo na druhé místo, takže z takové ztráty budete vždy zklamáni, protože drobné zlepšení a místo čtvrtého byste byli na druhém místě.“

Další článek: Před 40 lety zemřel Gilles Villeneuve