Verstappen očekává, že o titul bude bojovat jen s Mercedesem

Přestože nám začíná zítra červenec, stále nevíme, jaké je rozložení sil. Vzhledem k tomu, že byly továrny přes 2 měsíce zavřené, tak se rozložení sil od testů příliš nezměnilo. Jaké ale bylo při testech?
Foto: Getty Images / Lars Baron
Verstappen očekává, že o titul bude bojovat jen s Mercedesem | Foto: Getty Images / Lars Baron

Podle papírových předpokladů nebude Ferrari tak silné jako Mercedes a Red Bull. Konec konců to několikrát přiznalo i samotné Ferrari, které navíc do Rakouska nepřiveze žádný větší balík úprav.

Ferrari nepřiveze do Rakouska žádné větší novinky. Soupeři ale ano

Ferrari nepřiveze do Rakouska žádné větší novinky. Soupeři ale ano

„Je to spíše pokračování než začátek od nuly. Auta budou jiná v porovnání se zimními testy a to kvůli vylepšení, která budou přivezena,“ řekl Max Verstappen pro SpeedWeek.

Red Bull by měl patřit mezi týmy, které přivezou větší počet vylepšení – dokonce má jít o balíky určené původně pro tři závody.

„Začínáme znovu, ale je to stejné pro všechny, všichni se musíme vypořádat s neznámým začátkem.“

Verstappen vyhrál poslední dva závody na Red Bull Ringu. Za favorita se ale nepovažuje.

„Nikdy se nepovažuji za favorita a to zejména ne na Red Bull Ringu, který nám nesedí tak moc jako jiné okruhy. Loňské vítězství bylo velmi těsné a tentokrát to nebude snazší. Mercedes je silný a nikdo nedokáže přesně říct, jak dobré bude Ferrari. Bude to těžký boj, ale pokusíme se udělal vše, abychom získali třetí vítězství v Rakousku v řadě.“

Na dotaz, koho považuje za soupeře v boji o titul, odpověděl Verstappen: „Může to být pouze Mercedes.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel bude letos létat, myslí si Brundle

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10