Verstappen očekává takové souboje s Hamiltonem až do konce sezóny

Max Verstappen si ve strategické bitvě připsal ve Velké ceně Francie třetí vítězství v letošní sezóně formule 1, když útokem v předposledním kole porazil svého největšího soupeře o titul Lewise Hamiltona.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen očekává takové souboje s Hamiltonem až do konce sezóny | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Pilot Red Bullu po startu z pole position chyboval v první zatáčce, kdy vyjel mimo trať. Hamilton se díky tomu dostal do vedení, které si ale Verstappen vzal zpět při první zastávce v boxech, na kterou zajel o kolo dříve než Hamilton.

Na rozdíl od Hamiltona ale Verstappen zamířil k mechanikům ještě jednou ve 31. kole. Propadl se na třetí místo za Hamiltona a druhého jezdce Mercedesu Valtteriho Bottase. Ve 47. kole se ale Verstappen dostal na druhé místo a dvě kola před cílem zpět do vedení. Na jeho útok nedokázal Hamilton na starších pneumatikách reagovat.

„Ztratil jsem kontrolu nad zadní částí auta, snažil jsem se to korigovat, ale pokračovalo to,“ popsal Verstappen chybu v první zatáčce.

Ke konci si Verstappen podle svých slov závod už užíval více, „na začátku to ale bylo velmi náročné s větrem. Jedno kolo bylo vyvážení dobré, ale v dalším kole jste všude klouzali, bylo náročné udržet vůz stabilní,“ řekl.

„Jakmile jsme absolvovali první zastávky, mohli jste jasně vidět, že na mě na tvrdých pneumatikách zezadu tvrdě tlačili. Rozhodli jsme se ale pro druhou zastávku, to se vyplatilo. Museli jsme na tom tvrdě pracovat, ale je to samozřejmě velká odměna,“ řekl Verstappen.

Verstappen se za Hamiltona dostal až v předposledním kole poté, co se oba vedoucí jezdci museli vypořádat i s pomalejšími piloty.

„Bylo to těžké, protože jsme se museli dostat přes docela dost jezdců o kolo zpět, naštěstí si ale vedli dobře a my na konci mohli mít dobrý souboj. Jak jste mohli vidět, celý závod jsme spolu bojovali, takže věřím, že tomu tak bude i ve zbytku sezóny.“

Pérez unikl penalizaci za souboj s Bottasem

Pérez unikl penalizaci za souboj s Bottasem

Váš názor Další článek: Pérez unikl penalizaci za souboj s Bottasem