Verstappen neví, zda má Red Bull na pole position

Hungaroring by měl Red Bullu díky svému profilu sedět. Zda to ale bude stačit na příčky nejvyšší, je ale zatím velkou neznámou.
Verstappen neví, zda má Red Bull na pole position

Max Verstappen (3./2.)

Speciální módy motoru často v kvalifikacích pomáhají Mercedesu a Ferrari. Přesto, pokud by je někde měl Red Bull porazit, Maďarsko představuje ideální příležitost.

„Auto je dobré. Jen doufám, že je dost dobré na pole position. Zatím si tím nejsem jistý. Vůz je v pohodě, ale bohužel dost ztrácíme na rovince. Musíme se pokusit tenhle handicap zmírnit. Pořád si myslím, že z auta můžeme dostat více.

Celkově se cítím líp, než jsem čekal. Nasbírali jsme nějaká data, tak uvidíme, jak je zítra a v neděli dokážeme využít. V neděli bude tepleji, to taky musíme brát v úvahu,“ tuší Verstappen.

Daniel Ricciardo (1./3.)

Australan věří, že ho starší specifikace motoru nezbrzdí. K potřebné rychlosti v kvalifikaci chce využít co nejlepší nastavení.

„Na jedno kolo máme dostatečně dobré auto. Ještě si s ním můžeme trochu pohrát. Počítal jsem s tím, že tento víkend bude první šestka hodně blízko sebe. Myslím, že zítřek to potvrdí. Seb zajel dobré kolo, Ferrari bývá v sobotu hodně rychlé. Pořád se můžeme zlepšit, ale začátek nebyl špatný.

Motor je v pohodě, nezbrzdí mě to. Musíme se pokusit dostat do první řady. To by bylo perfektní. Druhá řada by taky ještě šla. Ale ze třetí už by to bylo obtížné,“ má jasno Ricciardo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel sází na kvalifikaci