Verstappen neví, proč mu slipstream nepomohl

Jízda ve větrném pytli jezdci pomáhá být rychlejší na rovince, a tedy v celkovém čase na kolo. Max Verstappen z Red Bullu proto nechápe, proč byl jeho vůz na rovinkách v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie pomalejší, když využíval větrného pytle od jiného vozu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen neví, proč mu slipstream nepomohl | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„Vozu před sebou jsem se přibližoval a přibližoval a byl jsem pomalejší na rovinkách. Je to trochu zvláštní,“ řekl Verstappen, který bude na roštu stát na páté pozici.

V posledních čtyřech podnicích se Verstappen třikrát kvalifikoval na třetí místo za dvojici jezdců Mercedesu. Na Monze jej ale kromě Lewise Hamiltona a Valtteriho Bottase porazil ještě Carlos Sainz Jr. a Sergio Pérez.

„Po celý víkend se trochu trápíme. Zkoušel jsem všechno. Vyzkoušel jsem všechny úrovně nastavení zadního křídla a čas na kolo byl v konečném důsledku stejný. Ukazuje to, že na nízkém přítlaku stále není náš vůz tam, kde bychom chtěli, aby byl. Potýkáme se s vyvážením a přilnavostí. Je snadné říct, že nemáme výkon, ale to není omluva.“

Nizozemec očekává, že na dalších tratích Red Bull svou výkonnost opět zlepší. „Neodvedli jsme dobrou práci. Monza je velmi výjimečná trať. Když se vrátíme na normálnější okruhy, očekávám, že budeme opět třetí.“

Albon porazil v Q3 jen Gaslyho

Až deváté místo obsadil v kvalifikaci druhý pilot Red Bullu Alexander Albon, který tak porazil jen Pierra Gaslyho z AlphaTauri.

„Jak jsme očekávali, byla to další hektická kvalifikace a bylo obtížné zajet kolo ve správný čas. Celkově to pro nás jako tým je zrádný víkend a z dnešního výsledku v kvalifikaci jsme zklamaní. Osobně jsem tu ale byl spokojenější ve voze. Pro mě to byl klidnější víkend. Deváté místo to neukazuje, ale jsme o pěkný krok blíže Maxovi, to je pozitivní,“ řekl Albon.

Další článek: Když zajedete dobré kolo a jste třináctý, není to dobrý pocit, přiznává Leclerc

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen