Verstappen neví, proč mu slipstream nepomohl

Jízda ve větrném pytli jezdci pomáhá být rychlejší na rovince, a tedy v celkovém čase na kolo. Max Verstappen z Red Bullu proto nechápe, proč byl jeho vůz na rovinkách v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie pomalejší, když využíval větrného pytle od jiného vozu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen neví, proč mu slipstream nepomohl | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„Vozu před sebou jsem se přibližoval a přibližoval a byl jsem pomalejší na rovinkách. Je to trochu zvláštní,“ řekl Verstappen, který bude na roštu stát na páté pozici.

V posledních čtyřech podnicích se Verstappen třikrát kvalifikoval na třetí místo za dvojici jezdců Mercedesu. Na Monze jej ale kromě Lewise Hamiltona a Valtteriho Bottase porazil ještě Carlos Sainz Jr. a Sergio Pérez.

„Po celý víkend se trochu trápíme. Zkoušel jsem všechno. Vyzkoušel jsem všechny úrovně nastavení zadního křídla a čas na kolo byl v konečném důsledku stejný. Ukazuje to, že na nízkém přítlaku stále není náš vůz tam, kde bychom chtěli, aby byl. Potýkáme se s vyvážením a přilnavostí. Je snadné říct, že nemáme výkon, ale to není omluva.“

Nizozemec očekává, že na dalších tratích Red Bull svou výkonnost opět zlepší. „Neodvedli jsme dobrou práci. Monza je velmi výjimečná trať. Když se vrátíme na normálnější okruhy, očekávám, že budeme opět třetí.“

Albon porazil v Q3 jen Gaslyho

Až deváté místo obsadil v kvalifikaci druhý pilot Red Bullu Alexander Albon, který tak porazil jen Pierra Gaslyho z AlphaTauri.

„Jak jsme očekávali, byla to další hektická kvalifikace a bylo obtížné zajet kolo ve správný čas. Celkově to pro nás jako tým je zrádný víkend a z dnešního výsledku v kvalifikaci jsme zklamaní. Osobně jsem tu ale byl spokojenější ve voze. Pro mě to byl klidnější víkend. Deváté místo to neukazuje, ale jsme o pěkný krok blíže Maxovi, to je pozitivní,“ řekl Albon.

Další článek: Když zajedete dobré kolo a jste třináctý, není to dobrý pocit, přiznává Leclerc

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10