Verstappen neví, proč mu slipstream nepomohl

Jízda ve větrném pytli jezdci pomáhá být rychlejší na rovince, a tedy v celkovém čase na kolo. Max Verstappen z Red Bullu proto nechápe, proč byl jeho vůz na rovinkách v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie pomalejší, když využíval větrného pytle od jiného vozu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen neví, proč mu slipstream nepomohl | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„Vozu před sebou jsem se přibližoval a přibližoval a byl jsem pomalejší na rovinkách. Je to trochu zvláštní,“ řekl Verstappen, který bude na roštu stát na páté pozici.

V posledních čtyřech podnicích se Verstappen třikrát kvalifikoval na třetí místo za dvojici jezdců Mercedesu. Na Monze jej ale kromě Lewise Hamiltona a Valtteriho Bottase porazil ještě Carlos Sainz Jr. a Sergio Pérez.

„Po celý víkend se trochu trápíme. Zkoušel jsem všechno. Vyzkoušel jsem všechny úrovně nastavení zadního křídla a čas na kolo byl v konečném důsledku stejný. Ukazuje to, že na nízkém přítlaku stále není náš vůz tam, kde bychom chtěli, aby byl. Potýkáme se s vyvážením a přilnavostí. Je snadné říct, že nemáme výkon, ale to není omluva.“

Nizozemec očekává, že na dalších tratích Red Bull svou výkonnost opět zlepší. „Neodvedli jsme dobrou práci. Monza je velmi výjimečná trať. Když se vrátíme na normálnější okruhy, očekávám, že budeme opět třetí.“

Albon porazil v Q3 jen Gaslyho

Až deváté místo obsadil v kvalifikaci druhý pilot Red Bullu Alexander Albon, který tak porazil jen Pierra Gaslyho z AlphaTauri.

„Jak jsme očekávali, byla to další hektická kvalifikace a bylo obtížné zajet kolo ve správný čas. Celkově to pro nás jako tým je zrádný víkend a z dnešního výsledku v kvalifikaci jsme zklamaní. Osobně jsem tu ale byl spokojenější ve voze. Pro mě to byl klidnější víkend. Deváté místo to neukazuje, ale jsme o pěkný krok blíže Maxovi, to je pozitivní,“ řekl Albon.

Další článek: Když zajedete dobré kolo a jste třináctý, není to dobrý pocit, přiznává Leclerc

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00