Verstappen nerozumí selhání zavěšení v texaské kvalifikaci

Přejezd přes jeden z vyšších obrubník byl v kvalifikaci na Velkou cenu USA vozů formule 1 v texaském Austinu osudný pro Maxe Verstappena z Red Bullu, který si na něm zlomil zavěšení pravého zadního kola.
Verstappen nerozumí selhání zavěšení v texaské kvalifikaci

Už v průběhu první části kvalifikace Verstappen poškodil zavěšení agresivnějším přejezdem přes obrubník. Nizozemec i přesto dokázal svůj vůz dovézt do boxů, kde však jeho mechanici nemohli poškození opravit a Verstappen tak vyrazí z třináctého místa.

„Dotkl jsem se vnějšího obrubníku a pak selhalo zavěšení a poškodila se hnací hřídel. To je trochu zvláštní, protože předtím jsme vždy přejížděli ten obrubník, ta zatáčka se tam totiž otevírá, abyste byli rychlejší,“ popisuje Verstappen.

„Tyto obrubníky jsou tu asi tak dva roky, takže je trochu těžké to pochopit. I všichni ostatní v kvalifikaci brali tyhle obrubníky a na našem voze to selhalo. Budeme se na to muset podívat,“ dodává Nizozemec.

Ricciardo po delší době ve druhé řadě na roštu

Bezproblémovou kvalifikaci má za sebou naopak jeho týmový kolega Daniel Ricciardo, který poté, co se kvalifikoval na pátém místě, vyrazí po penalizaci Sebastiana Vettela ze čtvrté pozice ze druhé řady.

„Už je to nějaký ten pátek od našeho posledního startu ze druhé řady, takže za to poděkuji Sebovi nebo komisařům, ale získali jsme tady pozici, “ řekl Ricciardo, který z druhé řady naposledy startoval do dubnové Velké ceny Ázerbájdžánu.

„Druhá řada mě dostává do toho souboje, první zatáčka je široká a myslím, že se toho hodně stane. Jsem jen šťastný, že tam jsem. Z pohledu rychlosti na jedno kolo jsme ve vlastní lize a nejsme na čele, myslím ale, že v závodě budeme blíže. Pokud udržím svou pozici na trati, mohu se pokusit udržet některé vozy za sebou a možná tím trochu rozhodit jejich tempo,“ dodává Australan.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Souboj o setiny: Pole position má pro GP USA 2018 Hamilton

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00