Verstappen nepočítá, že bude bojovat o pole position

Vítěz druhého tréninku spíše čeká, že bude v kvalifikaci soupeřit s vozy Racing Pointu.
Zdroj: Getty Images / Pool
Verstappen nepočítá, že bude bojovat o pole position | Zdroj: Getty Images / Pool

Max Verstappen (3./1.)

Nizozemský pilot Red Bullu byl v obou trénincích velmi rychlý. V tom prvním za Bottasem zaostal o 81 tisícin, ve druhém si připsal vůbec nejrychlejší čas. Přesto moc vysoké ambice nemá.

„Osobně si myslím, že se Mercedes stále trochu pere s vyvážením. Čekám, že zítra budou silnější. V závodních simulacích byli naopak velmi silní.

Nečekám, že budu bojovat o pole position. Ale pokud budeme špici trochu blíže, bude to fajn. Myslím, že velmi blízko nám bude Racing Point. Porazit je v kvalifikaci nebude legrace. Ale v závodě by to pro nás mělo být lepší.

Vůz se ovládá dobře. Je teprve začátek víkendu, ale máme za sebou povedený start. Máme samozřejmě na čem pracovat, ale jinak jsem celkem spokojený,“ řekl Verstappen.

Alexander Albon (6./4.)

Albon má za sebou povedený pátek, čtvrté místo mu přidá na sebevědomí.

„Už od prvního kola byl vůz silný. Přivezli jsme sem pár nových věcí, a na formě auta to bylo znát. Jsem rád, že se posouváme správným směrem,“ prohlásil Albon.

Další článek: Hamilton láká na nesmírně vyrovnaný závod ve Spa

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10