Verstappen nepočítá, že bude bojovat o pole position

Vítěz druhého tréninku spíše čeká, že bude v kvalifikaci soupeřit s vozy Racing Pointu.
Zdroj: Getty Images / Pool
Verstappen nepočítá, že bude bojovat o pole position | Zdroj: Getty Images / Pool

Max Verstappen (3./1.)

Nizozemský pilot Red Bullu byl v obou trénincích velmi rychlý. V tom prvním za Bottasem zaostal o 81 tisícin, ve druhém si připsal vůbec nejrychlejší čas. Přesto moc vysoké ambice nemá.

„Osobně si myslím, že se Mercedes stále trochu pere s vyvážením. Čekám, že zítra budou silnější. V závodních simulacích byli naopak velmi silní.

Nečekám, že budu bojovat o pole position. Ale pokud budeme špici trochu blíže, bude to fajn. Myslím, že velmi blízko nám bude Racing Point. Porazit je v kvalifikaci nebude legrace. Ale v závodě by to pro nás mělo být lepší.

Vůz se ovládá dobře. Je teprve začátek víkendu, ale máme za sebou povedený start. Máme samozřejmě na čem pracovat, ale jinak jsem celkem spokojený,“ řekl Verstappen.

Alexander Albon (6./4.)

Albon má za sebou povedený pátek, čtvrté místo mu přidá na sebevědomí.

„Už od prvního kola byl vůz silný. Přivezli jsme sem pár nových věcí, a na formě auta to bylo znát. Jsem rád, že se posouváme správným směrem,“ prohlásil Albon.

Další článek: Hamilton láká na nesmírně vyrovnaný závod ve Spa

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.