Verstappen: Není to vítězství, jaké byste chtěli. Většími vítězi jsou fanoušci kolem trati

Max Verstappen z Red Bullu se stal vítězem bizarní Velké ceny Belgie a snížil ztrátu na Lewise Hamiltona v čele průběžného pořadí mistrovství světa formule 1.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Verstappen: Není to vítězství, jaké byste chtěli. Většími vítězi jsou fanoušci kolem trati | Foto: Getty Images / Peter Fox

Verstappen byl deklarován vítězem závodu po dvou kolech odjetých za safety carem poté, co se několik hodin čekalo, zda ustane silný déšť a zlepší se podmínky na trati, aby se mohlo závodit.

Vedení závodu se nakonec rozhodlo po třech hodinách čekání pustit závodníky za safety carem na dvě kola na trať, aby mohly být stanoveny oficiální výsledky závodu a uděleny poloviční body. Dnešní závod byl nejkratším podnikem v historii formule 1.

„Je velká škoda, že jsme neodjeli pořádná kola, podmínky ale byly velmi zrádné. V půl čtvrté jsem říkal, ať jedeme. Myslím, že podmínky byly slušné, viditelnost ale byla velmi nízká. Myslím, že kdybychom odstartovali ve tři hodiny, měli bychom větší šanci,“ řekl Verstappen.

„Pak stále pršelo. Je to vítězství, ale ne takové, jaké byste chtěli. Myslím, že dnes patří velké uznání všem fanouškům kolem trati za to, že tu zůstali celý den v dešti a v chladných a větrných podmínkách. Myslím, že oni jsou dnes většími vítězi.“

Verstappen poprvé ve F1 triumfoval na okruhu ve Spa-Francorchamps a snížil na pouhé tři body ztrátu na Lewise Hamiltona na čele průběžného pořadí šampionátu.

„Musíme stále tlačit, stále se snažit, abychom to stáhli a dostali se dopředu. Ještě nám zbývá pár závodů. Věřím, že máme dobré auto, musíme se jen snažit získat z něj ještě více výkonnosti.“

Pérez boural v nájezdu na rošt

Druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez doplatil na zrádné podmínky a na mokré trati boural v nájezdu na startovní rošt v zatáčce Les Combes. Vzhledem k neustálému odsouvání startu závodu dokázali mechanici jeho vůz opravit, Pérezovi byl ředitelstvím závodu umožněn start z poslední pozice, na které také dojel.

Další článek: Hodiny čekání, kola za safety carem a konec. Velkou cenu Belgie vyhrál Verstappen

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.