Verstappen není spokojen, Ricciardo na roštu kvůli penalizaci klesne

Maxe Verstappena zklamal výkon Red Bullu v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie, ve které rychlostně nestačil na jezdce Mercedesu a Ferrari. Verstappen bude na roštu čtvrtý.
Verstappen není spokojen, Ricciardo na roštu kvůli penalizaci klesne

Charakter okruhu více svědčí vozům Mercedesu a Ferrari, piloti Red Bullu Verstappen a Daniel Ricciardo proto očekávali problémy.

V pátečních trénincích ukázali jezdci Red Bullu dobrou rychlost, nedokázali ji však přenést do sobotního tréninku ani kvalifikace.

Po havárii Lewise Hamiltona v Q1 tak Red Bull dosáhl nejlepšího možného výsledku, když se s jedním svým pilotem dostal do druhé řady na čtvrtou pozici.

„Myslím, že jsme dosáhli nejlepšího výsledku, ale spokojený... to úplně ne,“ řekl čtvrtý Verstappen.

„Po celý víkend jen ladíme vyvážení vozu a nemohli jsme to dát dohromady. Nikdy jsem nečekal, že na této trati porazíme Ferrari nebo Mercedes.“

„Víte, s těmi delšími rovinkami to zkrátka není naše trať, ale udělali jsme maximum, maximalizovali jsme výsledek, ale nebylo to dostatečně dobré.“

Ricciardo s penalizací

Penalizaci odsunu o deset pozic za výměnu komponent pohonné jednotky dostal už před kvalifikací Ricciardo.

„Myslím, že budu startovat čtrnáctý nebo patnáctý,“ řekl Ricciardo. „Q3 na super měkkých pneumatikách, opravdu jsem z nich příliš nedokázal dostat.“

„Mám trochu podezření na poslední sadu pneumatik, vyjeli jsme z boxů a na pneumatikách byly vibrace, na levé přední pneumatice jsem neměl žádnou přilnavost, frustrující.“

„Všichni kluci na čele odjeli na super měkké (sadě) tak pět jízd, my udělali tři.“

I přes nedostatečnou rychlost na jedno kolo je Ricciardo optimistický z pohledu závodní strategie. Do závodu přitom odstartuje na tvrdší směsi pneumatik.

„Jsem rád, že budu závod startovat na měkké sadě. Znamená to, že bychom možná mohli být silnější na konci (závodu) na nové super měkké sadě,“ dodal.

„Upřímně, na měkké sadě se cítím lépe. Tak trochu si přeju, abychom měli měkkou sadu pro Q3. Vždy jsem upřímný, pokud bych měl pocit, že jsem probrzdil, přehnal to nebo zkrátka jel jako idiot, pak bych to řekl, ale rozhodně nemám ten pocit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (5) Další článek: Hamilton si nehodou v kvalifikaci připravil další výzvu
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".