Verstappen není s kvalifikací spokojen, ačkoliv získal třetí pole position v řadě

Přestože Max Verstappen získal třetí pole position v řadě, se svým kvalifikačním pokusem na Velkou cenu Rakouska formule 1 nebyl spokojen.
Foto: Getty Images
Verstappen není s kvalifikací spokojen, ačkoliv získal třetí pole position v řadě | Foto: Getty Images

Jezdec Red Bullu získal svou čtvrtou letošní pole position, potřetí za sebou přitom do závodu vyrazí z první pozice. Překvapivě druhého Landa Norrise z McLarenu však porazil jen o 48 tisícin sekundy.

Po kvalifikaci si Verstappen do vysílačky svému inženýrovi postěžoval, že příště už nechce jet jako první. Vedoucí muž průběžného pořadí tak nemohl využívat větrného pytle za dalšími vozy.

„Myslím, že to bylo opravdu špatné. Samozřejmě jsem rád, že jsem první, ale nebylo to způsobem, jakým jsme chtěli. Musíme se na to podívat. Být tady ale dvakrát na pole position je nicméně velmi dobré. Snad to zítra dokončíme,“ řekl Verstappen.

„Q1 a Q2 byly velmi dobré, všechno šlo opravdu hladce a kola byla dostačující. V Q3 jsem ale v prvním pokusu zablokoval kola ve 3. zatáčce. Při druhém pokusu jsem byl prvním autem, takže jsem ztrácel čas na rovinkách. Nemohl jsem proto zlepšit svůj čas, i když jsem třetí zatáčku už zvládl projet lépe. Stačilo to na první místo, ale rád bych měl lepší Q3.“

Pérez před oběma mercedesy

Kromě druhého Norrise bude Verstappena od svého největšího soupeře, Lewise Hamiltona z Mercedesu, na roštu nedělního závodu dělit ještě druhý jezdec Red Bullu Sergio Pérez na třetí pozici.

„Hodně jsme bojovali s vyvážením, prozkoumávali jsme vůz ve všech oblastech a ukrajovali jsme každým pokusem. Byla to velmi tvrdá práce, těžší, než si myslíte. Nakonec jsme ale zajeli dobré kolo a pro zítřek máme dobrou startovní pozici,“ řekl Pérez.

„Věřím, že zítra to bude v závodě lepší než v kvalifikaci.“

Váš názor Další článek: Pole position získal v Rakousku Verstappen, Norris těsně druhý
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
8. prosince | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00