Verstappen není dost vyspělý, říká Wolff, Horner na to reagoval

Toto Wolff sice uznává, že je Max Verstappen dobrým jezdcem, ale při komunikaci s ním je prý vidět jeho nevyspělost. Christian Horner na Wolffova slova reagoval.
Verstappen není dost vyspělý, říká Wolff, Horner na to reagoval

„Max se chová spíše jako teenager,“ řekl Wolff. „V autě je velmi dobrý, ale když s ním komunikujete, je to dítě. Ale u Lance je jeho vyspělost velmi překvapující.“

Lancem myslí Wolff Lance Strolla. Sedmnáctiletý mladík je vycházející kanadskou hvězdou. Byl členem Jezdecké akademie Ferrari, ale letos přešel k Williamsu. Stroll nyní závodí v evropské formuli 3, kde se mu velmi daří a je v čele průběžného pořadí.

Stroll: Williams je pro mě lepší než Ferrari

Stroll: Williams je pro mě lepší než Ferrari

Christian Horner na slova Wolffa reagoval. „Myslím, že ukázal velkou duševní sílu, abych byl upřímný,“ cituje Hornera Motorsport.com.

Horner připomenul, že Monako byl pro Verstappena těžkým víkendem (několikrát boural), ale v Kanadě jezdil, jako by se nic nestalo.

„Vůbec ho to neovlivnilo. Byla dost vyspělá jízda na někoho, o kom pan Wolff řekl, že není tak vyspělý, jak si myslel.“

Horner využil i toho, že Verstappen za sebou udržel v posledních kolech Rosberga. „Vypadal dost vyspěle, když odrazil jeho (Wolffova) velmi vyspělého zkušeného jezdce,“ dodal Horner.

Niki Lauda holandského mladíka za jeho výkon pochválil. Řekl o Verstappenovi, že jel jako veterán. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdcem dne se v Kanadě stal Verstappen