Verstappen nemá obavy z nákazy koronavirem

Max Verstappen sice stejně jako zřejmě většina všech lidí dodržuje preventivní opatření před nákazou covidem-19, podle svých slov se ale pilot Red Bullu zbytečně neobává možného nakažení novým koronavirem.
Foto: Getty Images
Verstappen nemá obavy z nákazy koronavirem | Foto: Getty Images

Nákazou covidem-19 si prošla už čtvrtina startovního pole formule 1. Ještě v průběhu loňské sezóny byli pozitivně testování oba jezdci Racing Pointu Sergio Pérez a Lance Stroll a také mistr světa Lewis Hamilton.

Během zimní přestávky se nakazili další dva jezdci. Lando Norris během dovolené v Dubaji, kde pocítil lehké příznaky nemoci a po pozitivním výsledku testu se izoloval, a jako poslední pilot Ferrari Charles Leclerc, který byl pozitivně testován doma v Monaku, kam se vrátil po dovolené rovněž v Dubaji.

Leclerc rozšířil seznam jezdců F1, kteří se nakazili koronavirem

Leclerc rozšířil seznam jezdců F1, kteří se nakazili koronavirem

Na dovolené v Brazílii byl se svou přítelkyní Kelly Piquetovou také Verstappen. 23letý Nizozemec je už ale zpět v Evropě. Ze samotné nákazy Verstappen obavy nemá a jak přiznává, kvůli omezením spojeným s koronavirem je jeho každodenní život omezen jen lehce.

„Hodně věcí dělám online a stále se hodně bavím. Pořád jsem měl dobrý rok. Moji přátelé byli také hodně testování a když k tomu dojde (k nakažení covidem-19), tak k tomu dojde. Zdá se, že my mladší lidé se s tím vypořádáváme trochu lépe. Není to tak, že se těším na covid, ale jsem v klidu,“ řekl Verstappen.

„Samozřejmě se o sebe staráte a jste opatrní, v životě ale nemůžete vše kontrolovat. Trochu méně se vídám se svou rodinou, ale pořád máme FaceTime. Existuje spousta technologií, takže s nimi stále mohu mluvit, pro mě to nebyl žádný problém.“

Ricciardo vzpomíná, jak mu v sezóně zatrnulo. Myslel si, že je pozitivní

Ricciardo vzpomíná, jak mu v sezóně zatrnulo. Myslel si, že je pozitivní

Coby velký příznivec online závodů na simulátorech nemá Verstappen o zábavu nouzi. Připouští však, že pro ty, kteří nemají počítačové hry v oblibě a raději chodí ven, je současná situace složitější.

„Zaleží také na tom, jaké jsou vaše zájmy. Pokud jste člověk, který opravdu miluje být neustále venku a rád se každý den setkává s lidmi, pak je lockdown samozřejmě velmi náročný,“ uznává.

„Já jsem velmi šťastný, že mohu být doma a jen odpočívat, protože velmi často cestujeme. Pro mě tedy lockdown nebyl tak špatný. Pro jednou jsem byl rád tak dlouho doma. Ve skutečnosti při tom o něco více poznáte svůj byt!“

Další článek: Bottas psychologické hry hrát nechce. Nejsem Rosberg, říká