Verstappen na tvrdé směsi příliš tlačil na pilu

Nizozemský dravec dal v Silverstonu svým kritikům další příležitost, když nezvládl svůj vůz a boural.
Verstappen na tvrdé směsi příliš tlačil na pilu

Max Verstappen (6./bez času)

Pilot Red Bullu po trénincích přiznal, že jednoduše chyboval a ztratil kontrolu nad svým vozem. Při vyjíždění ze zastávky Luffield se na tvrdé směsi dostal do hodin a následně se pravou zadní pneumatikou opřel do zdi.

„Myslím, že jsme zkrátka na tvrdé směsi chtěli jet příliš rychle, a tak jsem prostě ztratil řízení. Bohužel, když pod tímhle úhlem narazíte do zdi, přijdete o celou záď. Není ideální, že jsme přišli o celý druhý trénink.

Než k nárazu došlo, cítil jsem se docela dobře. Vůz je dobře vyvážený, jen trochu ztrácíme na rovinkách,“ přiznal Verstappen.

Daniel Ricciardo (4./5.)

Zkušenější z pilotů Rudých býků se ve druhém tréninku umístil na páté pozici, přičemž na nejrychlejšího Vettela ztratil osm desetin sekundy. Přiznává, že Ferrari a Mercedes mají v současnosti navrch.

„Trochu teď ztrácíme. Ferrari a Mercedes jsou silné. Doufám, že to bude zítra lepší, ale od kvalifikace bych toho moc nečekal. Budeme se snažit soustředit na závod. Pokud odstartujeme ze třetí řady, musíme najít způsob, jak ušetřit pneumatiky a zajet do boxů později. Pak bychom mohli mít v neděli šanci,“ předpovídá Ricciardo.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Vettel, Verstappen boural

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10