Verstappen na tvrdé směsi příliš tlačil na pilu

Nizozemský dravec dal v Silverstonu svým kritikům další příležitost, když nezvládl svůj vůz a boural.
Verstappen na tvrdé směsi příliš tlačil na pilu

Max Verstappen (6./bez času)

Pilot Red Bullu po trénincích přiznal, že jednoduše chyboval a ztratil kontrolu nad svým vozem. Při vyjíždění ze zastávky Luffield se na tvrdé směsi dostal do hodin a následně se pravou zadní pneumatikou opřel do zdi.

„Myslím, že jsme zkrátka na tvrdé směsi chtěli jet příliš rychle, a tak jsem prostě ztratil řízení. Bohužel, když pod tímhle úhlem narazíte do zdi, přijdete o celou záď. Není ideální, že jsme přišli o celý druhý trénink.

Než k nárazu došlo, cítil jsem se docela dobře. Vůz je dobře vyvážený, jen trochu ztrácíme na rovinkách,“ přiznal Verstappen.

Daniel Ricciardo (4./5.)

Zkušenější z pilotů Rudých býků se ve druhém tréninku umístil na páté pozici, přičemž na nejrychlejšího Vettela ztratil osm desetin sekundy. Přiznává, že Ferrari a Mercedes mají v současnosti navrch.

„Trochu teď ztrácíme. Ferrari a Mercedes jsou silné. Doufám, že to bude zítra lepší, ale od kvalifikace bych toho moc nečekal. Budeme se snažit soustředit na závod. Pokud odstartujeme ze třetí řady, musíme najít způsob, jak ušetřit pneumatiky a zajet do boxů později. Pak bychom mohli mít v neděli šanci,“ předpovídá Ricciardo.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Vettel, Verstappen boural

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00