Verstappen: Na konci kola už mi došla energie z baterií

Max Verstappen měl velmi blízko k dosažení první řady na roštu Velké ceny Belgie formule 1. Za druhým Valtterim Bottasem nakonec zaostal o 15 tisícin sekundy.
Foto: Getty Images
Verstappen: Na konci kola už mi došla energie z baterií | Foto: Getty Images

Pilot Red Bullu přiznal, že mu na konci jeho posledního pokusu došla energie z baterií, kterou mohl využít. Nemyslí si však, že by mu to pomohlo Bottasův výkon překonat.

„Samozřejmě se snažíte využít energii v celém kole, myslím ale, že to byla nejrychlejší cesta na tomto okruhu. Když na výjezdu z poslední zatáčky už nemáte výkon, cítíte, že motor neakceleruje jako normálně, protože už nemáte tu energii,“ říká třetí Verstappen.

„Ale využili jste ji už někde jinde. Když se podívám na data, stále to zřejmě bude ta nejrychlejší možnost, občas je to ale zvláštní pocit.“

Minimální ztráta na Bottase ale Verstappena příjemně překvapila. „Myslím, že se nám podařilo hned v prvním tréninku najít správné vyvážení vozu, to pomohlo. Je to pozitivní víkend a nemám na co si stěžovat. Pokud se nepletu, je to nejmenší ztráta na Mercedes v kvalifikaci na trati, kde jsme to nečekali, mám z toho velkou radost.“

Albon vyrovnal své maximum

Druhý pilot Red Bullu Alexander Albon pátým místem vyrovnal svůj nejlepší letošní kvalifikační výkon z úvodního závodu v Rakousku. Albon tak potvrdil stoupající tendenci po kvalifikacích v Maďarsku a Velké Británii, kde ani nepostoupil z Q2.

„Budeme startovat na měkké sadě. Nemyslím, že jsem měl na střední směsi rychlost kvalifikovat se tak dobře. Start je tu důležitý. Je to krátký sprint (do první zatáčky), je ale důležité projet ji čistě,“ řekl Albon.

„Bylo to dobré. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal, ale v Q2 jsem zřejmě zajel svoje nejlepší kolo. Z Q3 jsem trochu zklamaný. Trochu osamělý vlk ve druhém pokusu (bez větrného pytle od Verstappena), takže to bylo náročnější.

„Ale ne, jsem šťastný. Poslední kolo v závěrečném pokusu nebylo dobré, to mě trochu mrzí. Čtvrté místo by dnes bylo možné,“ hodnotí Albon.

Další článek: Renault získal nejlepší kvalifikační výsledek od návratu do F1. Ricciardo ve druhé řadě

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.