Verstappen: Na konci kola už mi došla energie z baterií

Max Verstappen měl velmi blízko k dosažení první řady na roštu Velké ceny Belgie formule 1. Za druhým Valtterim Bottasem nakonec zaostal o 15 tisícin sekundy.
Foto: Getty Images
Verstappen: Na konci kola už mi došla energie z baterií | Foto: Getty Images

Pilot Red Bullu přiznal, že mu na konci jeho posledního pokusu došla energie z baterií, kterou mohl využít. Nemyslí si však, že by mu to pomohlo Bottasův výkon překonat.

„Samozřejmě se snažíte využít energii v celém kole, myslím ale, že to byla nejrychlejší cesta na tomto okruhu. Když na výjezdu z poslední zatáčky už nemáte výkon, cítíte, že motor neakceleruje jako normálně, protože už nemáte tu energii,“ říká třetí Verstappen.

„Ale využili jste ji už někde jinde. Když se podívám na data, stále to zřejmě bude ta nejrychlejší možnost, občas je to ale zvláštní pocit.“

Minimální ztráta na Bottase ale Verstappena příjemně překvapila. „Myslím, že se nám podařilo hned v prvním tréninku najít správné vyvážení vozu, to pomohlo. Je to pozitivní víkend a nemám na co si stěžovat. Pokud se nepletu, je to nejmenší ztráta na Mercedes v kvalifikaci na trati, kde jsme to nečekali, mám z toho velkou radost.“

Albon vyrovnal své maximum

Druhý pilot Red Bullu Alexander Albon pátým místem vyrovnal svůj nejlepší letošní kvalifikační výkon z úvodního závodu v Rakousku. Albon tak potvrdil stoupající tendenci po kvalifikacích v Maďarsku a Velké Británii, kde ani nepostoupil z Q2.

„Budeme startovat na měkké sadě. Nemyslím, že jsem měl na střední směsi rychlost kvalifikovat se tak dobře. Start je tu důležitý. Je to krátký sprint (do první zatáčky), je ale důležité projet ji čistě,“ řekl Albon.

„Bylo to dobré. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal, ale v Q2 jsem zřejmě zajel svoje nejlepší kolo. Z Q3 jsem trochu zklamaný. Trochu osamělý vlk ve druhém pokusu (bez větrného pytle od Verstappena), takže to bylo náročnější.

„Ale ne, jsem šťastný. Poslední kolo v závěrečném pokusu nebylo dobré, to mě trochu mrzí. Čtvrté místo by dnes bylo možné,“ hodnotí Albon.

Další článek: Renault získal nejlepší kvalifikační výsledek od návratu do F1. Ricciardo ve druhé řadě

14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.
9:58 | McLaren v noci na dnešek porušil večerku. Týmy to mohou udělat dvakrát za sezónu. V tomto případě šlo o první porušení v této sezóně.
14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00