Verstappen na další cenu Laureus nedosáhl. Ocenění získal Djokovič | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Verstappen na další cenu Laureus nedosáhl. Ocenění získal Djokovič

Max Verstappen byl potřetí v řadě nominován na cenu Laureus. Triumf z roku 2022 však nezopakoval.

Prestižní ceny Laureus, které jsou považovány za Oscary pro sportovce, se udělují již od roku 2000.

Od té doby cenu pro nejlepšího sportovce planety získali hned čtyři piloti F1: Michael Schumacher (v letech 2002 a 2004), Sebastian Vettel (2014), Lewis Hamilton (2020) a Max Verstappen (2022).

Posledně jmenovaný byl letos na cenu Laureus nominován potřetí za sebou, na triumf v roku 2022 však pilot Red Bullu nenavázal, jelikož jej porazil srbský tenista Novak Djokovič, který v uplynulém roce vyhrál tři grandslamové tituly.

Verstappenovi tak nepomohla ani skutečnost, že v sezoně 2023 stanovil několik rekordů. Připomeňme, že Nizozemec vloni vyhrál 19 z 22 velkých cen a titul získal s rekordním ziskem bodů i velkým náskokem.

Mezi „poraženými“ byli letos vedle Verstappena v mužské kategorii cen Laureus také atleti Armand Duplantis a Noah Lyles a fotbalisté Erling Haaland a Lionel Messi.

Cenu nezískal ani Red Bull

Ocenění Laureus mohl na galavečeru v Madridu získat také tým F1 Red Bull, který mohl navázat na úspěchy stájí Brawn GP a Mercedes. Red Bull se však nejlepším týmem světa nestal, když cenu Laureus obdržela ženská španělská fotbalová reprezentace.

Doporučujeme

Články odjinud