Verstappen: Myslím, že se dnes pokazilo vše, co se mohlo pokazit

Letos podruhé si tým Red Bull neodveze z velké ceny formule 1 ani bod. Alexander Albon dojel ve Velké ceně Itálie na patnáctém místě a Max Verstappen závod nedokončil.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Verstappen: Myslím, že se dnes pokazilo vše, co se mohlo pokazit | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Ani jednomu z jezdců Red Bullu se nepovedl start. Verstappen se z pátého místa propadl na sedmé, Albon po kontaktu s Pierrem Gaslym až na patnácté místo.

Albon dostal v průběhu závodu pětisekundovou penalizaci za to, že při souboji s Romainem Grosjeanem nenechal svému soupeři dostatek místa.

Výjezdu safety caru kvůli vozu Kevina Magnussena využili k zastávce oba piloti, jak Verstappen, tak Albon ale při zastávce ztratili. Verstappen i Albon byli mimo body.

Krátce po restartu závodu si Verstappen při souboji se Sergiem Pérezem poškodil vůz a o kolo později ze závodu odstoupil.

„Myslím, že se dnes pokazilo vše, co se mohlo pokazit. Měl jsem velmi špatný start, protočila se mi kola, když jsem pustil spojku a od té doby jsem byl zaseknutý ve vláčku DRS a předjíždění bylo téměř nemožné,“ řekl Verstappen.

„Po červené vlajce jsem měl při restartu problém s motorem, který jsme se snažili vyřešit, ale nevyšlo to a já musel odstoupit. Nyní musíme zapomenout na tento závod a soustředit se na příští víkend na nový okruh. Nebyl to náš víkend, jsem ale rád za Pierra (Gaslyho). AlphaTauri bylo po celý víkend velmi rychlé.“

Albon jel s poškozeným vozem

Těžký závod prožil také Albon. Kontakt s Gaslym odnesl jeho red bull poškozením, které Albona limitovalo v celém závodě.

„Tohle nebyl zábavný závod a patnácté místo nereflektuje náš skutečný balíček. Měli jsme hodně poškozené auto, po kontaktu v první zatáčce mi chyběla levá strana podlahy a s následnou časovou penalizací byl náš závod prakticky ztracený. Neměli jsme žádnou přilnavost a přišel jsem o spoustu přítlaku. Byl to dlouhý závod, kde jsme se jen dokulhali do cíle,“ řekl Albon.

Další článek: Ferrari nebodovalo ve druhém závodě v řadě

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00