Verstappen může díky klauzuli odejít z Red Bullu, pokud jeho vůz nebude stačit na nejrychlejší

Helmut Marko přiznal, že Max Verstappen má ve smlouvě s Red Bullem dodatek, podle kterého může tým opustit po letošní sezóně formule 1, pokud nebude mít k dispozici dostatečně konkurenceschopný monopost.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen může díky klauzuli odejít z Red Bullu, pokud jeho vůz nebude stačit na nejrychlejší | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Red Bull byl v loňském roce největším konkurentem Mercedesu a očekává se, že mezi nejrychlejší bude tým z Milton Keynes patřit i letos. Povzbuzením do zimní přestávky navíc bylo Verstappenovo dominantní vítězství v posledním závodě loňského roku v Abú Dhabí.

Pokud ale bude letos mít 23letý Verstappen určitou ztrátu na nejrychlejší, smlouva mu umožňuje opustit Red Bull a zamířit například právě do Mercedesu, jehož oběma jezdcům Lewisi Hamiltonovi a Valtterimu Bottasovi na konci letošního roku skončí kontrakt.

Webber: Verstappen se v závodech Hamiltonovi zatím nevyrovná

Webber: Verstappen se v závodech Hamiltonovi zatím nevyrovná

„Ano, je tam výkonnostní dodatek. Nechci zabíhat do detailů, ale více méně to říká, že Maxovi bude umožněno, aby vlastními silami mohl zabojovat o vítězství v závodech a mistrovský titul. Pokud tomu tak bude, dojde k prodloužení smlouvy, v opačném případě bude volný,“ řekl Marko pro F1-Insider.

Podle informací zmíněného německého portálu by měl mít Verstappen možnost odejít z týmu, když Red Bull bude pravidelně na nejrychlejší vůz startovního pole ztrácet přes tři desetiny sekundy na kolo.

Red Bull tak podle Marka i nadále naplno pracuje na snížení ztráty na Mercedes.

„To je náš cíl a věříme tomu. Nejen kvůli Maxovi, ale touha vítězit je součástí naší DNA. Jsme na správné cestě a myslím si, že tuto klauzuli můžeme splnit.“

Russell ukázal, že Max je lepší než Lewis, říká šéf Red Bullu

Russell ukázal, že Max je lepší než Lewis, říká šéf Red Bullu

Další článek: V McLarenu mám zatím největší šanci stát se mistrem světa, věří Ricciardo

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.