Verstappen může díky klauzuli odejít z Red Bullu, pokud jeho vůz nebude stačit na nejrychlejší

Helmut Marko přiznal, že Max Verstappen má ve smlouvě s Red Bullem dodatek, podle kterého může tým opustit po letošní sezóně formule 1, pokud nebude mít k dispozici dostatečně konkurenceschopný monopost.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen může díky klauzuli odejít z Red Bullu, pokud jeho vůz nebude stačit na nejrychlejší | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Red Bull byl v loňském roce největším konkurentem Mercedesu a očekává se, že mezi nejrychlejší bude tým z Milton Keynes patřit i letos. Povzbuzením do zimní přestávky navíc bylo Verstappenovo dominantní vítězství v posledním závodě loňského roku v Abú Dhabí.

Pokud ale bude letos mít 23letý Verstappen určitou ztrátu na nejrychlejší, smlouva mu umožňuje opustit Red Bull a zamířit například právě do Mercedesu, jehož oběma jezdcům Lewisi Hamiltonovi a Valtterimu Bottasovi na konci letošního roku skončí kontrakt.

Webber: Verstappen se v závodech Hamiltonovi zatím nevyrovná

Webber: Verstappen se v závodech Hamiltonovi zatím nevyrovná

„Ano, je tam výkonnostní dodatek. Nechci zabíhat do detailů, ale více méně to říká, že Maxovi bude umožněno, aby vlastními silami mohl zabojovat o vítězství v závodech a mistrovský titul. Pokud tomu tak bude, dojde k prodloužení smlouvy, v opačném případě bude volný,“ řekl Marko pro F1-Insider.

Podle informací zmíněného německého portálu by měl mít Verstappen možnost odejít z týmu, když Red Bull bude pravidelně na nejrychlejší vůz startovního pole ztrácet přes tři desetiny sekundy na kolo.

Red Bull tak podle Marka i nadále naplno pracuje na snížení ztráty na Mercedes.

„To je náš cíl a věříme tomu. Nejen kvůli Maxovi, ale touha vítězit je součástí naší DNA. Jsme na správné cestě a myslím si, že tuto klauzuli můžeme splnit.“

Russell ukázal, že Max je lepší než Lewis, říká šéf Red Bullu

Russell ukázal, že Max je lepší než Lewis, říká šéf Red Bullu

Další článek: V McLarenu mám zatím největší šanci stát se mistrem světa, věří Ricciardo

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00