Verstappen musí přestat dělat tyto chyby, říká Horner

Max Verstappen havaroval v závěrečném volném tréninku na Velkou cenu Monaka vozů formule 1, čímž se připravil o možnost bojovat v kvalifikaci na zítřejší závod o dobrý výsledek. Podle šéfa týmu Red Bull Christiana Horner se mladý Nizozemec musí podobných chyb vyvarovat.
Verstappen musí přestat dělat tyto chyby, říká Horner

Verstappen do závodu na městské trati v Monte Carlu odstartuje z poslední pozice poté, co v závěrečných minutách sobotního dopoledního tréninku nezvládl průjezd šikanou u plaveckého bazénu a narazil se svým vozem do bariéry. Mechanici týmu Red Bull pak do kvalifikace nestihli vůz opravit.

„Tohle místo trestá a on byl dnes celkem dost potrestán v části víkendu, ve které nejde o nic jiného než o nastavení vozu,“ řekl Horner pro Channel 4.

Video: Nehoda Maxe Verstappena ze třetího tréninku v Monaku

Video: Nehoda Maxe Verstappena ze třetího tréninku v Monaku

„Je v autě, které má na to vyhrát tuto velkou cenu, a to jej bude bolet ještě více, protože nedostanete tolik příležitostí vyhrát Velkou cenu Monaka. Musí se z toho poučit a přestat dělat takové chyby. Ví to lépe než kdokoliv jiný. Řekl bych, že pro něj bylo docela bolestivé sledovat kvalifikaci a vidět, kde mohl být.“

Verstappen neustále odmítá kritiku na svůj agresivní jezdecký styl. Horner však doufá, že jeho dosud poslední incident z dnešního dopoledne jej donutí změnit jeho přístup.

„Doufám, že ano. Nevím, co jiného by to udělalo,“ řekl. „Jak jsem řekl, máme skvělé auto. Je neskutečně rychlým jezdcem a dnes mohl bojovat o pole position. Pro celý tým je velice frustrující, když může jet jen s jedním tak silným autem. Musím ale pochválit všechny kluky v garáži. Týmy mechaniků obou vozů dělaly co mohly, aby jej stihly vyslat do kvalifikace, ale tentokrát to bohužel nevyšlo.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (65) Další článek: Monackou pole position ukořistil Ricciardo, Verstappen nevyjel
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10