Verstappen mi nenechal dostatek místa, trvá na svém Hamilton

Lewis Hamilton trvá na tom, že mu Max Verstappen během jejich vzájemné kolize v prvním kole Velké ceny Velké Británie formule 1 nenechal dostatek prostoru.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen mi nenechal dostatek místa, trvá na svém Hamilton | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sedminásobný mistr světa bojoval s vedoucím mužem průběžného pořadí v prvním kole závodu na Silverstonu o vedení. Po několika těsných momentech v první zatáčce Abbey a na rovince Wellington Straight se Brit pokusil na pilota Red Bullu zaútočit do rychlé zatáčky Copse.

Proč byl Hamilton penalizován za kolizi s Verstappenem?

Proč byl Hamilton penalizován za kolizi s Verstappenem?

Mezi oběma jezdci ale došlo ke kontaktu, po kterém se Verstappen roztočil a tvrdě narazil do bariéry z pneumatik na vnější straně zatáčky.

Hamilton dostal od sportovních komisařů penalizaci 10 sekund, kterou si odpykal během zastávky v boxech. V závěru nakonec dokázal předjet Charlese Leclerca a zvítězit.

„Uplynulý týden jsem do toho dával všechno. Byl jsem v továrně a dělal jsem maximum. S kluky jsem se snažil odkrývat výkonnost vozu a na všechny jsem velmi hrdý, že tak pokračujeme v práci, i když jsme měli lehkou ztrátu,“ řekl Hamilton.

Marko chce pro Hamiltona zákaz startu za kolizi s Verstappenem

Marko chce pro Hamiltona zákaz startu za kolizi s Verstappenem

„Samozřejmě se vždy snažím být rozvážný při přístupu k věcem, obzvlášť při souboji s Maxem. Je velmi agresivní. Dnes jsem byl zcela vedle něj a on mi nenechal dostatek prostoru. Ale bez ohledu na to, jestli souhlasím s penalizací, vezmu to a budu stále pracovat.“

Bottas udržel třetí místo

Na startu Valtteri Bottas o třetí příčku přišel, když se před něj dostal Charles Leclerc. Bottasovi se nevydařil ani restart závodu po přerušení, když se před něj na startu dostal Norris.

Před Brita se ale na třetí místo pilot Mercedesu vrátil díky pomalé zastávce McLarenu, která Norrise stála stupně vítězů.

„Hlavním problémem pro mě dnes bylo, že jsem na startu přišel o pozici. Během závodu jsme měli jen jednu příležitost, když měl Lando pomalou zastávku. Museli jsme také zastavit, i když jsme věděli, že druhý stint bude dlouhý. To se potvrdilo, ke konci už se na pneumatik tvořily puchýře.“

Váš názor Další článek: Drama v Monze vyhrála Toyota #7, Glickenhaus sahal po pódiu
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00