Verstappen letos pošesté na stupních vítězů a Jezdcem dne

Max Verstappen z Red Bullu získal ve Velké ceně Japonska druhé místo, když využil nepovedeného startu Lewise Hamiltona a polepšil si o jednu pozici. Daniel Ricciardo skončil šestý.
Verstappen letos pošesté na stupních vítězů a Jezdcem dne

Podle Nizozemce zažil Red Bull v Japonsku pozitivní víkend, když se mu podařilo rozdělit Nika Rosberga a Hamiltona. V závěru závodu se Verstappen dostal pod tlak právě ze strany Hamiltona, v předposledním kole se mu pak podařilo odrazit útok trojnásobného mistra světa.

Verstappen si tím udržel druhou pozici. Letos pošesté dojel na stupních vítězů a v průběžném hodnocení se bodově dotáhl na Sebastiana Vettela z Ferrari, se kterým se nyní dělí o páté místo.

„Byl tam velký provoz, naštěstí jsme v posledním stintu trochu pošetřili pneumatiky,“ řekl Verstappen. „Myslím, že celkově jsme měli skvělou strategii. Je vždy pozitivní, když bojujete s vozy Mercedesu. Nakonec jsem do cíle dojel druhý, velké díky týmu.“

„Samozřejmě Lewis velmi tlačil a měli jsme spolu moment v šikaně, jsem ale velmi rád, že jsem dojel druhý.“

Letos pošesté byl zároveň Verstappen fanoušky zvolen Jezdcem dne.

Ricciardovi uškodila Räikkönenova penalizace

Australan si myslí, že na startu doplatil na penalizaci Kimiho Räikkönena. Ricciardo měl po penalizaci Sebastiana Vettela startovat na páté pozici, čímž by stál v čisté stopě. V neděli ráno však dostal penalizaci 5 míst také druhý pilot Ferrari Kim Räikkönen, čímž se Ricciardo posunul na čtvrté místo.

Po nočním dešti byla však pravá strana startovního roštu vlhká. Doplatil na to například také druhý Lewis Hamilton, který se propadl na osmé místo. Právě Hamiltonovi se přitom musel Ricciardo na startu vyhnout, čehož využil Räikkönen a také Vettel, kteří odsunuli Ricciarda na šesté místo.

„Myslím, že ranní penalizace Räikkönena za převodovku nám uškodila. Dostal jsem se tím na mokrou stranu roštu. Všichni jsme měli problémy, obzvlášť Hamilton,“ řekl Ricciardo. „Můj odjezd nebyl špatný, musel jsem ale objet Hamiltona.“

„Ve špinavém vzduchu jsme nemohli jet tak dobře za ostatními vozy. V provozu jsme se trápili. Myslím, že víc jsme udělat nemohli. V posledním stintu jsme se konečně měli na trati trochu volněji, ale to už bylo po všem.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jezdcem dne se i v Japonsku stal Max Verstappen

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10