Verstappen letos poprvé na pódiu, Ricciardovi to klouzalo

Max Verstappen z Red Bullu si ve Velké ceně Španělska dojel pro první umístění na stupních vítězů v letošní sezóně formule 1. Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo skončil pátý.
Verstappen letos poprvé na pódiu, Ricciardovi to klouzalo

Nizozemec, který na Katalánském okruhu před dvěma lety získal své první vítězství ve F1, během Virtuálního safety caru přeskočil Sebastiana Vettela a dostal se na třetí místo.

Během zpomalení závodu však došlo také ke kontaktu mezi Verstappenem a Lancem Strollem. Při zahřívání pneumatik před restartem se oba piloti střetli, když Verstappen akceleroval, zatímco před ním jedoucí Stroll chtěl brzdit. Verstappen si poškodil přední křídlo, ale mohl v závodě pokračovat bez toho, aby si jej zajel k mechanikům vyměnit.

„Je to hezký pocit být na stupních vítězů a je příjemné mít dobrý čistý závod, snad na tom můžeme zapracovat a získat spoustu dobrých výsledků,“ řekl Verstappen.

„Naštěstí to trefilo vnější část křídla, takže jsem mohl pokračovat a jen v rychlých zatáčkách jsem se potýkal s větší nedotáčivostí, ale dokázal jsem se s tím vyrovnat, bylo to v pohodě.

Pokračoval jsem v jízdě, ve 3. a 9. zatáčce jsem cítil větší nedotáčivost a mohl jsem později brzdit do vlásenek, ale nebylo to příliš špatné, abych byl upřímný. Nemyslím, že mě to příliš poznamenalo.

Snažil jsem se být co nejblíže, abych byl na lepší straně, ale byl jsem docela blízko za Strollem. Cítil jsem, že trochu zabrzdil, byl jsem skutečně blízko, tak jsem do něj vrazil.“

Ricciardo se roztočil

Daniel Ricciardo jel podle svých slov ve Velké ceně Španělska na limitu a do cíle nakonec dojel na pátém místě.

Ricciardo se na začátku závodu dostal v deváté zatáčce mimo trať. Během Virtuálního safety caru pak ztratil čas chybou kvůli studeným pneumatikám.

„Při restartu jsem se roztočil, měl jsem problémy udržet ty pneumatiky zahřáté. Naštěstí tu nebyly žádné zdi jako u (Romaina) Grosjeana v Baku. Známky dobré rychlosti, ale docela nudný závod.“

Ke své rychlosti Australan řekl: „Řízení bylo dnes trochu náročné. Když jste to dokázali poskládat dohromady, tak to bylo rychlé, ale nebylo to snadné. Bylo jednoduché udělat chybu.

Byla to trochu jízda na hraně. Vypadalo to, že když jste měli štěstí, mohli jste zajet skvělé kolo, ale to šlo možná tak v jednom z pěti a čtyři další kola mi to klouzalo a měl jsem problémy se tam udržet.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (10) Další článek: Budeme pokračovat v tlaku na Ferrari, říká po vítězství Hamilton