Verstappen: Kvůli stížnostem nepřestanu bojovat

Max Verstappen se nechal slyšet, že nebude měnit svůj způsob závodění i navzdory kritickým ohlasům na to, jak ve Velké ceně Maďarska bránil svou pozici před Kimim Räikkönenem.
Verstappen: Kvůli stížnostem nepřestanu bojovat

O stylu jízdy pilota Red Bullu, a zejména způsobu jeho bránění pozice v Maďarsku, se v pátek večer před GP Německa diskutovalo na briefingu jezdců.

I přesto, že některým zkušenějším pilotům se Verstappenův způsob defenzivy nelíbí, je třeba dodat, že v pravidlech není žádná zmínka o tom, jak se pilot musí chovat v brzdné zóně.

Sám Verstappen se domnívá, že zavedení takového pravidla by bylo šílené, protože neodmyslitelnou součástí závodění je umožnit jezdcům bránit svou pozici.

Na změny směru v brzdné zóně si FIA zřejmě posvítí

Na změny směru v brzdné zóně si FIA zřejmě posvítí

„Když nemáte povoleno udělat pohyb, tak to není fér, protože pak to zkrátka někdo může zkusit na vnitřek a když máte zakázáno se bránit, tak o čem je potom závodění?,“ řekl Verstappen.

„Všechno je to o pravidlech. Radši budete na volantu držet knihu s pravidly. 'Ou, moment, jen otočím stránku... Á ano, píše se tady, že můžeš předjet'. Takhle ne.“

Verstappen si je sice vědom, že jeho chování se může někomu nelíbit, připomíná však, že za své počínání ještě nebyl penalizován.

„Myslím, že to bylo jasné. Nedostal jsem žádnou penalizaci. Dokonce jsem ani nebyl předvolán před sportovní komisaře, takže není důvod, abych něco měnil,“ řekl Verstappen.

Jezdci se vyjádřili k Verstappenovu bránění pozice

Jezdci se vyjádřili k Verstappenovu bránění pozice

„Samozřejmě, bylo to na hraně. Všechno to ale bylo v rámci pravidel. Udělal jsem přesně to, co je dovoleno. Není potřeba to měnit.“

„Chápu ostatní piloty. Nelíbí se jim to, jsem tady ale kvůli závodění. Jsem tu, abych bránil svou pozici. Kdyby byli ve stejné situaci, udělali by přesně to samé.“

FotoGetty Images / Dan Istitene

Další článek: Režie vybírá jen to negativní, diví se Alonso

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10