Verstappen: Kryt motoru byl připevněný jen polovinou šroubů

Toro Rosso ve spěchu vypustilo Nizozemce na trať, kryt motoru pak z jeho vozu odlétl.
Verstappen: Kryt motoru byl připevněný jen polovinou šroubů

Max Verstappen přiznal, že kryt motoru jeho vozu byl v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie připevněn jen polovinou šroubů.

Nizozemec se v Q1 dostal na trať až v závěrečných momentech. Mechanici byli nuceni před kvalifikací vyměnit motor, přičemž ve snaze stihnout aspoň jedno letmé kolo Verstappena vyslali na dráhu s nedostatečně upevněným krytem.

„Opravdu jsme spěchali. Normálně bychom to nestihli, ale já jsem byl docela překvapený, tým odvedl opravdu dobrou práci,“ řekl Verstappen.

„Myslím, že ten kryt byl přidělán tak z padesáti procent ze všech šroubků, protože kluci si mysleli, že to vydrží, jelikož jsou docela silné. Ale myslím, že při vyjetí z boxů se to až příliš rozvibrovalo.“

Verstappen do závodu bude muset vyrazit z 19. pozice. Nejen, že nakonec nezajel žádný čas, ale ještě byl za výměnu motoru penalizován. Přestože se jedná o motor již použitý v Belgii, došlo k porušení pečeti, což znamená trest. Nizozemec však doufá v dobrý závod.

„Myslím, že naše závodní tempo je docela dobré. Jsme asi konkurenceschopní proti Red Bullu, rychlejší než McLaren a blízko Sauberu a Lotusu. Tady je důležité dostat se do závěsu, jakmile se vám to povede, už se udržíte. Musíme dobře odstartovat a být připraveni na chyby ostatních.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen: Překvapili jsme sami sebe