Verstappen: Jsem připraven

Max Verstappen si myslí, že je plně připraven na formuli 1.
Verstappen: Jsem připraven

Verstappen bude příští rok jezdit za Toro Rosso a to ve svých (v té době) pouhých 17,5 letech. Podle svých slov je připraven.

„Ve srovnání s dobou před několika lety začínáme mnohem mladší v motokárách a automobilových závodech. Myslím, že máme nyní k dispozici mnohem více věcí, data a simulátory, takže jsme lépe připravení na velký krok,“ říká Verstappen.

„Já jsem vždy dělal velké kroky. Od motokár do F3 to byl velký krok, ale já byl vždy společně s tátou, takže to bylo pro mě trochu jiné prostředí. Byl to jezdec F1 a byl blízko u mě, dělali jsme vše dohromady. Myslím, že jsem na to připraven. Věk je pouze číslo.“  

Podle Verstappena bude obtížnější si zvykat na věci okolo, které souvisejí s angažmá ve formuli 1, než na samotné řízení. Tlak, který s F1 souvisí, ho prý ale neznepokojuje. „Co je důležité, musíte být rychlí na trati.“ Verstappen si prý bere vzor v Ricciardovi, který byl rychlý a dotáhl to do Red Bullu.

Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma  

Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma  

Další článek: Je za tím mnohem více, říká o jezdecké výměně Chilton

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10