Verstappen: Jsem připraven

Max Verstappen si myslí, že je plně připraven na formuli 1.
Verstappen: Jsem připraven

Verstappen bude příští rok jezdit za Toro Rosso a to ve svých (v té době) pouhých 17,5 letech. Podle svých slov je připraven.

„Ve srovnání s dobou před několika lety začínáme mnohem mladší v motokárách a automobilových závodech. Myslím, že máme nyní k dispozici mnohem více věcí, data a simulátory, takže jsme lépe připravení na velký krok,“ říká Verstappen.

„Já jsem vždy dělal velké kroky. Od motokár do F3 to byl velký krok, ale já byl vždy společně s tátou, takže to bylo pro mě trochu jiné prostředí. Byl to jezdec F1 a byl blízko u mě, dělali jsme vše dohromady. Myslím, že jsem na to připraven. Věk je pouze číslo.“  

Podle Verstappena bude obtížnější si zvykat na věci okolo, které souvisejí s angažmá ve formuli 1, než na samotné řízení. Tlak, který s F1 souvisí, ho prý ale neznepokojuje. „Co je důležité, musíte být rychlí na trati.“ Verstappen si prý bere vzor v Ricciardovi, který byl rychlý a dotáhl to do Red Bullu.

Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma  

Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma  

Diskuze (4) Další článek: Je za tím mnohem více, říká o jezdecké výměně Chilton
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00