Verstappen: Jít do top týmu by mě mohlo zabít

Nizozemec v rozhovoru pro crash.net vysvětlil, proč si pro vstup do F1 vybral program Red Bullu místo Mercedesu.
Verstappen: Jít do top týmu by mě mohlo zabít

V srpnu se Max Verstappen stal členem juniorského programu Red Bullu a záhy byl také oznámen coby pilot Toro Rosso pro příští rok. To vše v 17 letech. Jeho týmovým kolegou přitom bude další nováček Carlos Sainz jr..

Jak sám Nizozemec říká, měl i nabídku od Mercedesu. Klíčové však v rozhodování bylo, že Mercedes se zaměřuje více na okamžité dosažení úspěchu než na vývoj mladých závodníků.

Sainz jr.: Z Verstappena nervózní nejsem

Sainz jr.: Z Verstappena nervózní nejsem

„Měli jsme jistá jednání s Mercedesem, s Totem (Wolffem) i Nikim (Laudou), a bylo to opravdu dobré, přátelská konverzace, nic vážného,” řekl Verstappen. „Mluvili jsme jen o tom, co bylo možné. Nakonec ale, s Red Bullem jsme byli v kontaktu už od roku 2010, kdy jsem ještě závodil v motokárách.”

„Nakonec mi nabídli pozici pilota F1, což bylo velmi zajímavé. V mém rozhodnutí to ale nebylo klíčové, byl to jen pocit, kam máte jít. Mercedes se v tuto chvíli opravdu zaměřuje na to vyhrávat ve F1, Red Bull má zase svůj juniorský program.”

Verstappen také dodal, že kariéra jeho otce Jose ve F1 mu ukázala, že je lepší začít s horším týmem v poli a tím nasbírat první závodní zkušenosti.

„Nyní se samozřejmě budu zaměřovat na jiné věci! Vždy jsem tady ale chtěl být a myslím, že je opravdu dobré začít v týmu jako je tento; nejít hned do top týmu, protože to by vás mohlo zabít. Podívejte se na mého otce, rychle se to může změnit, takže myslím, že je dobré začít tady.”

Další článek: Opustit Ferrari bylo velice těžké, přiznává Alonso

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.