Verstappen jezdil v Turecku se špatně nastaveným křídlem

Max Verstappen dokončil závod v Turecku na šestém místě a to poté, co se na trati roztočil. V Bahrajnu prozradil, že jezdil se špatně nastaveným předním křídlem.
Verstappen jezdil v Turecku se špatně nastaveným křídlem

Max Verstappen prozradil, že si při zastávce v boxech nechal přenastavit přední křídlo. Při tomto nastavování ale skončila jedna strana vztlakových klapek nakloněná o sedm stupňů odlišně od druhé, což mělo samozřejmě významný vliv na stabilitu vozu.

Verstappen uvedl, že nové přední křídlo, které použil v Turecku, se přenastavovalo odlišným způsobem – s nástrojem, který mění úhel klapek, je třeba otočit opačným směrem než u předchozího designu křídla.

Jeden z mechaniků ale v boxech otočil nástrojem standardním způsobem, což mělo za následek, že byla jedna strana klapek otočena špatně. 

„Bylo to nedorozumění,“ vysvětlil Verstappen, kterého cituje Motorsport.com. „Před závodem nám bylo řečeno, co máme dělat. Ve srovnání se všemi ostatními křídly se tohle otáčelo opačně, protože bylo nové.“

Red Bull nechce, aby se situace opakovala, a tak revidoval křídlo pro tento víkend. Úpravy jsou prováděny stejným způsobem jako dříve.

„Samozřejmě se to už nestane, protože nyní všechna křídla fungují znovu stejně a všechna se otáčejí stejně.“

„V Turecku jsme měli jen jedno nové přední křídlo, o kterém jsem si myslel, že je o tomto víkendu lepší, takže jsem ho chtěl použít po zbytek víkendu. Jen tohle křídlo se otáčelo opačně, takže si myslím, že se něco pokazilo s jeho přenastavením.“

Další článek: Russell je frustrovaný, že nemůže ukázat, co umí

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00