Verstappen jezdil v Turecku se špatně nastaveným křídlem

Max Verstappen dokončil závod v Turecku na šestém místě a to poté, co se na trati roztočil. V Bahrajnu prozradil, že jezdil se špatně nastaveným předním křídlem.
Verstappen jezdil v Turecku se špatně nastaveným křídlem

Max Verstappen prozradil, že si při zastávce v boxech nechal přenastavit přední křídlo. Při tomto nastavování ale skončila jedna strana vztlakových klapek nakloněná o sedm stupňů odlišně od druhé, což mělo samozřejmě významný vliv na stabilitu vozu.

Verstappen uvedl, že nové přední křídlo, které použil v Turecku, se přenastavovalo odlišným způsobem – s nástrojem, který mění úhel klapek, je třeba otočit opačným směrem než u předchozího designu křídla.

Jeden z mechaniků ale v boxech otočil nástrojem standardním způsobem, což mělo za následek, že byla jedna strana klapek otočena špatně. 

„Bylo to nedorozumění,“ vysvětlil Verstappen, kterého cituje Motorsport.com. „Před závodem nám bylo řečeno, co máme dělat. Ve srovnání se všemi ostatními křídly se tohle otáčelo opačně, protože bylo nové.“

Red Bull nechce, aby se situace opakovala, a tak revidoval křídlo pro tento víkend. Úpravy jsou prováděny stejným způsobem jako dříve.

„Samozřejmě se to už nestane, protože nyní všechna křídla fungují znovu stejně a všechna se otáčejí stejně.“

„V Turecku jsme měli jen jedno nové přední křídlo, o kterém jsem si myslel, že je o tomto víkendu lepší, takže jsem ho chtěl použít po zbytek víkendu. Jen tohle křídlo se otáčelo opačně, takže si myslím, že se něco pokazilo s jeho přenastavením.“

Další článek: Russell je frustrovaný, že nemůže ukázat, co umí

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen