Verstappen je zvědav, jak se mu vyplatí start na jiné sadě pneumatik

Tři nejrychlejší piloty v kvalifikaci na Velkou cenu Sachíru formule 1 dělilo jen 56 tisícin sekundy!
Verstappen je zvědav, jak se mu vyplatí start na jiné sadě pneumatik

Maxi Verstappenovi z Red Bullu se nepodařilo rozdělit dvojici pilotů Mercedesu ani v Sachíru, kde Lewise Hamiltona nahrazuje George Russell. Brit zaostal za Valtterim Bottasem o 26 tisícin sekundy. Verstappen byl o dalších 30 tisícin za ním na třetím místě. Na rozdíl od nich ale bude startovat do závodu na měkké sadě pneumatik, jezdci Mercedesu zajeli své nejlepší pokusy v Q2 na středně tvrdé sadě.

„Z naší strany to byla dobrá kvalifikace. Samotné kolo je velmi krátké, není tam mnoho zatáček. Jsem rád, že jsem se na třetím místě dostal blízko. Dnes jsem se snažil být co nejblíže. Bylo to vyrovnanější, myslím ale, že to vysvětluje ten tvar okruhu,“ řekl Verstappen.

„Zítra samozřejmě také budeme startovat na jiných pneumatikách, takže bude celkem zajímavé, jak se nám to vyplatí. Jak jsem už řekl dříve, nemáme co ztratit, takže je fajn, že zítra zažijeme trochu zábavy a uvidíme, co dokážeme.“

Albon zůstal v Q2

Verstappenův týmový kolega Alexander Albon, který stále bojuje o udržení sedačky u Red Bullu pro příští rok, vyrazí do závodu na vnější verzi okruhu v Bahrajnu až z dvanácté pozice.

Thajský pilot se letos potřetí nedokázal dostat mezi deset nejrychlejších do Q3.

„Upřímně, se svým pokusem jsem byl celkem spokojen. Nemohl jsem se vyvézt za jiným vozem a ve druhém pokusu byl provoz v posledním sektoru, takže moje pneumatiky byly studené. Od třetího tréninku to bylo jiné. Snažili jsme se ušetřit nějaké pneumatiky pro kvalifikaci. Třetí trénink jsme jeli na středních a vůz se choval úplně jinak,“ řekl Albon.

Pro závod je ale optimistou. „Je tu spousta míst k předjíždění. Zároveň ale zřejmě pojedeme ve vláčku DRS. Myslím, že jedeme s větším přítlakem, než většina soupeřů. Na jednu stranu může být těžké předjíždět, ale zase se snad budeme lépe starat o pneumatiky.“

Další článek: Pole position na GP Sachíru získal Bottas před Russellem. Leclerc dostal Ferrari do druhé řady

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00