Verstappen je zvědav, jak se mu vyplatí start na jiné sadě pneumatik

Tři nejrychlejší piloty v kvalifikaci na Velkou cenu Sachíru formule 1 dělilo jen 56 tisícin sekundy!
Verstappen je zvědav, jak se mu vyplatí start na jiné sadě pneumatik

Maxi Verstappenovi z Red Bullu se nepodařilo rozdělit dvojici pilotů Mercedesu ani v Sachíru, kde Lewise Hamiltona nahrazuje George Russell. Brit zaostal za Valtterim Bottasem o 26 tisícin sekundy. Verstappen byl o dalších 30 tisícin za ním na třetím místě. Na rozdíl od nich ale bude startovat do závodu na měkké sadě pneumatik, jezdci Mercedesu zajeli své nejlepší pokusy v Q2 na středně tvrdé sadě.

„Z naší strany to byla dobrá kvalifikace. Samotné kolo je velmi krátké, není tam mnoho zatáček. Jsem rád, že jsem se na třetím místě dostal blízko. Dnes jsem se snažil být co nejblíže. Bylo to vyrovnanější, myslím ale, že to vysvětluje ten tvar okruhu,“ řekl Verstappen.

„Zítra samozřejmě také budeme startovat na jiných pneumatikách, takže bude celkem zajímavé, jak se nám to vyplatí. Jak jsem už řekl dříve, nemáme co ztratit, takže je fajn, že zítra zažijeme trochu zábavy a uvidíme, co dokážeme.“

Albon zůstal v Q2

Verstappenův týmový kolega Alexander Albon, který stále bojuje o udržení sedačky u Red Bullu pro příští rok, vyrazí do závodu na vnější verzi okruhu v Bahrajnu až z dvanácté pozice.

Thajský pilot se letos potřetí nedokázal dostat mezi deset nejrychlejších do Q3.

„Upřímně, se svým pokusem jsem byl celkem spokojen. Nemohl jsem se vyvézt za jiným vozem a ve druhém pokusu byl provoz v posledním sektoru, takže moje pneumatiky byly studené. Od třetího tréninku to bylo jiné. Snažili jsme se ušetřit nějaké pneumatiky pro kvalifikaci. Třetí trénink jsme jeli na středních a vůz se choval úplně jinak,“ řekl Albon.

Pro závod je ale optimistou. „Je tu spousta míst k předjíždění. Zároveň ale zřejmě pojedeme ve vláčku DRS. Myslím, že jedeme s větším přítlakem, než většina soupeřů. Na jednu stranu může být těžké předjíždět, ale zase se snad budeme lépe starat o pneumatiky.“

Další článek: Pole position na GP Sachíru získal Bottas před Russellem. Leclerc dostal Ferrari do druhé řady

Témata článku: , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února