Verstappen je zvědav, jak se mu vyplatí start na jiné sadě pneumatik

Tři nejrychlejší piloty v kvalifikaci na Velkou cenu Sachíru formule 1 dělilo jen 56 tisícin sekundy!
Verstappen je zvědav, jak se mu vyplatí start na jiné sadě pneumatik

Maxi Verstappenovi z Red Bullu se nepodařilo rozdělit dvojici pilotů Mercedesu ani v Sachíru, kde Lewise Hamiltona nahrazuje George Russell. Brit zaostal za Valtterim Bottasem o 26 tisícin sekundy. Verstappen byl o dalších 30 tisícin za ním na třetím místě. Na rozdíl od nich ale bude startovat do závodu na měkké sadě pneumatik, jezdci Mercedesu zajeli své nejlepší pokusy v Q2 na středně tvrdé sadě.

„Z naší strany to byla dobrá kvalifikace. Samotné kolo je velmi krátké, není tam mnoho zatáček. Jsem rád, že jsem se na třetím místě dostal blízko. Dnes jsem se snažil být co nejblíže. Bylo to vyrovnanější, myslím ale, že to vysvětluje ten tvar okruhu,“ řekl Verstappen.

„Zítra samozřejmě také budeme startovat na jiných pneumatikách, takže bude celkem zajímavé, jak se nám to vyplatí. Jak jsem už řekl dříve, nemáme co ztratit, takže je fajn, že zítra zažijeme trochu zábavy a uvidíme, co dokážeme.“

Albon zůstal v Q2

Verstappenův týmový kolega Alexander Albon, který stále bojuje o udržení sedačky u Red Bullu pro příští rok, vyrazí do závodu na vnější verzi okruhu v Bahrajnu až z dvanácté pozice.

Thajský pilot se letos potřetí nedokázal dostat mezi deset nejrychlejších do Q3.

„Upřímně, se svým pokusem jsem byl celkem spokojen. Nemohl jsem se vyvézt za jiným vozem a ve druhém pokusu byl provoz v posledním sektoru, takže moje pneumatiky byly studené. Od třetího tréninku to bylo jiné. Snažili jsme se ušetřit nějaké pneumatiky pro kvalifikaci. Třetí trénink jsme jeli na středních a vůz se choval úplně jinak,“ řekl Albon.

Pro závod je ale optimistou. „Je tu spousta míst k předjíždění. Zároveň ale zřejmě pojedeme ve vláčku DRS. Myslím, že jedeme s větším přítlakem, než většina soupeřů. Na jednu stranu může být těžké předjíždět, ale zase se snad budeme lépe starat o pneumatiky.“

Další článek: Pole position na GP Sachíru získal Bottas před Russellem. Leclerc dostal Ferrari do druhé řady

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen