Verstappen je zklamaný, Albon byl uvězněn za Bottasem

Výkon Red Bullu ve Velké ceně Singapuru formule 1 je podle třetího Maxe Verstappena pro tým budíčkem, jelikož výkon „nebyl dostatečně dobrý“.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen je zklamaný, Albon byl uvězněn za Bottasem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Red Bull věřil, že závod v Singapuru může představovat jednu z nejlepších šancí získat třetí vítězství v sezóně.

Ferrari však překvapilo své soupeře rychlostí v kvalifikaci, když obsadilo první a třetí místo na roštu a na Verstappena zůstalo až čtvrté místo.

Díky dřívější zastávce se Verstappen v závodě dokázal dostat před Lewise Hamiltona, v závěru odolat jeho tlaku a udržet třetí místo.

„Nebylo to dostatečně dobré. Přijeli jsme sem vyhrát, a to se nestalo. Řekl bych, že je to malý budíček. Myslím, že z pohledu výkonnosti je tohle od Rakouska náš nejhorší závod, kde jsme očekávali, že budeme silní,“ řekl Verstappen.

„Myslím, že v závodě to bylo trochu lepší, protože jsem mohl jet za jiným vozem. Nebyl jsem v pozici pro útok, ale alespoň jsem mohl jet za vozy před sebou. Nikdy mi neodjely, všechno to ale bylo o práci s pneumatikami, takže jsme jeli skutečně pomalu. Myslím, že jsme zajeli do boxů v pravý čas, undercutem jsem se dostal před Lewise, to bylo pozitivní, pak to ale bylo jen o tom zůstat v závodě.“

Albon si nepolepšil

Startoval šestý, dojel šestý. Alexander Albon ve své první Velké ceně Singapuru dojel za Valtterim Bottasem na šesté pozici.

„Po většinu závodu jsem se jen staral o pneumatiky, takže to bylo fyzicky lehčí, než jsem čekal. Tlačil jsem asi jen dvacet kol. Místy mi to více připomínalo průvod než závod, bylo to i trochu frustrující, jelikož jsem zůstal celý závod uvězněn za mercedesem,“ řekl Albon.

„Jelikož jsem na této trati nemohl předjíždět, doufal jsem, že by mě mohla pořadím posunout zastávka v boxech, ale nestalo se tak a pak vyjel několikrát safety car. Celkově to ale byl pozitivní závod. Moje rychlost byla mnohem lepší, takže se rozhodně zlepšuji.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Singapuru 2019 a první letošní double Ferrari
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00