Verstappen je z druhého místa na roštu naštvaný

Byl nejrychlejší v obou pátečních i sobotním dopoledním tréninku. Na čele tabulky byl i v první a druhé části kvalifikace. V boji o pole position pro Velkou cenu Turecka formule 1 ale Max Verstappen nestačil na Lance Strolla. Přesto pilot Red Bullu zachránil alespoň první řadu.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Verstappen je z druhého místa na roštu naštvaný | Foto: Getty Images / Clive Mason

O 290 tisícin sekundy pilot Red Bullu nestačil na Strolla, který získal svou první pole position v kariéře. Pro závěrečné pokusy přitom jezdci na osychající trati přezuli z mokrých na přechodné pneumatiky.

„Jsem naštvaný, protože celý víkend jsme první, vypadáme velmi konkurenceschopně, a pak to ztratíme v Q3,“ řekl Verstappen.

Útěchou mu přitom není ani jasná porážka Mercedesu, který obsadil až šesté a deváté místo. „Nakonec je mi jedno, kde je Mercedes. Dívám se jen na naši výkonnost a ta v Q3 nebyla dobrá. Proto jsem naštvaný. Nemůžete se dívat na výkon jiných. Abyste zhodnotili svou výkonnost, musíte se dívat na sebe. A v Q3 to evidentně nebylo dobré,“ dodal.

Verstappen také nechápe, proč se po přezutí na přechodné pneumatiky nezlepšil tolik jako ostatní. „Jel jsem rychleji, ale v porovnání s vyvážením předtím jsem neměl takovou přilnavost. Zřejmě to byla správná pneumatika, ale nebylo to tak dobré.“

Albon: Bylo štěstí, že to neskončilo velkou nehodou

Čtvrtý nejrychlejší čas zajel v kvalifikaci druhý pilot Red Bullu Alexander Albon, čímž vyrovnal svůj nejlepší letošní kvalifikační výsledek z Toskánska.

Po kvalifikaci Albon také popsal náročné podmínky, které déšť na kluzké trati přinesl.

„Chápu, proč si to lidé užívají. Kdybych neřídil, užil bych si to také. Mohu vám ale říct, že v autě to není taková zábava jako v televizi. Když přeřazujete v mokru na šestý sedmý převodový stupeň, protočí se vám kola a auto plave po trati, není to sranda,“ řekl Albon pro Motorsport.com.

„Je to nebezpečné. Myslím, že máme štěstí, že jsme dnes neměli velkou havárii. Párkrát to bylo v nájezdu do třetí zatáčky těsné.“

Další článek: Stroll si doplaval k první pole position ve F1. Jsem šokovaný, říká

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00