Verstappen je v závodě favorit, říká Wolff

Podle Tota Wolffa je potřeba na Maxe Verstappena pohlížet jako na favorita Velké ceny Španělska.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Verstappen je v závodě favorit, říká Wolff  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Před čtyřmi lety získal Max Verstappen ve Španělsku své první vítězství. Využil tehdy kolize obou mercedesů. Mohl by Verstappen vyhrát i v neděli a získat dvě vítězství v řadě? Podle Wolffa je Verstappen favoritem.

„Jediná podobnost mezi Silverstonem a Barcelonou je teplota vzduchu a teplota tratě,“ řekl Wolff, kterého cituje Motorsport.com.

Reakce jezdců Mercedesu po kvalifikaci 

Reakce jezdců Mercedesu po kvalifikaci 

„Trať sama o sobě je velmi odlišná, takže neočekáváme stejný problém s puchýři jako v Silverstone, nicméně bude větší degradace a více přehřátí.“

„Jsem přesvědčen, že Red Bull zvládne tyto podmínky velmi dobře. Přesto si myslím, že práce, která se odehrála během týdne a mezi včerejškem a dneškem, byla dobrá.“

„Zlepšili jsme se a to je nejdůležitější. Doufám, že s nimi budeme moci soupeřit. Na základě pátečních dlouhých jízd je potřeba na Maxe bezpochyby pohlížet jako na favorita.“

Verstappen: Jako bych měl třetí místo předplacené

Verstappen: Jako bych měl třetí místo předplacené

Další článek: Vítězný restart pro Toyotu. Ve Spa zvítězili Conway, Kobajaši a Lopez

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10