Verstappen je v klidu, Mercedes si jede vlastní ligu

Nizozemec je se svým pátečním vystoupením vcelku spokojen. Zároveň doufá, že zítra bude moci bojovat s Ferrari.
Verstappen je v klidu, Mercedes si jede vlastní ligu

Max Verstappen (4./6.)

V odpoledním tréninku byl Verstappen šestý nejrychlejší. Ztráta na Bottase, který si připsal nejrychlejší čas, byla vcelku velká – přes 1,1 sekundy. Nizozemský dravec se tím nechce nechat vyvést z míry a doufá, že Red Bull zítra bude soupeřit s Ferrari.

„Byl to celkem rozumný den, zkoušeli jsme na autě různé věci a udělali pár krůčků dopředu. Je ale jasné, že Mercedes je úplně jinde. Je rychlejší než všichni ostatní. Moje nejrychlejší kolo bylo trošku pokaženo tím, že jsem se zamotal do provozu. Myslím, že zítra můžeme být blíže Ferrari a taky že s nimi můžeme bojovat,“ prohlásil Verstappen.

O menší drama se ve druhém tréninku postaral Lewis Hamilton. Ten před čtvrtou zatáčkou vyjel mimo trať a při návratu zavařil právě Verstappenovi. Ten měl co dělat, aby pak vůz ukočíroval. Incident prošetřovali komisaři, nakonec se ale rozhodli neudělit žádný trest. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Incident mezi Hamiltonem a Verstappenem zůstal bez trestu [video]

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).