Verstappen je třetím nejlépe vydělávajícím sportovcem do věku 25 let včetně, píše Forbes

Magazín Forbes zveřejnil žebříček nejlépe vydělávajících mladých sportovců. Na třetím místě se umístil úřadující světový šampion Max Verstappen.
Verstappen je třetím nejlépe vydělávajícím sportovcem do věku 25 let včetně, píše Forbes

Verstappenovi se daří nejen na závodních okruzích, na kterých v posledních dvou letech vybojoval dva světové tituly a letos útočí na další, ale i mimo ně.

Potvrzuje to i nově vydaný žebříček, který vydal respektovaný magazín Forbes.

Americký magazín jezdce Red Bullu zařadil na třetí místo v přehledu nejlépe vydělávajících sportovců ve věku 25 let včetně.

Podle Forbesu si Max Verstappen ročně přijde na částku 64 milionů dolarů (asi 1,4 miliardy korun) a ve výše zmíněné věkové kategorii v tomto ohledu mezi světovými sportovci zaostává pouze za francouzským fotbalistou Kylianem Mbappém (120 milionů dolarů) a hráčem amerického fotbalu ze Spojených států Kylerem Murrayem (70,5 milionu dolarů).

Časopis uvádí, že drtivá většina Verstappenových příjmů, konkrétně 60 milionů dolarů, plyne z jeho kontraktu s Red Bullem (smlouva vyprší na konci sezony 2028, pozn. red.). Další čtyři miliony dolarů pak má Nizozemec získávat díky sponzorským smlouvám se společnostmi Electronic Arts a Heineken.

Verstappen není jediným zástupcem královny motorpsortu, který se v některém ze žebříčku Forbesu v poslední době objevil. Šéf Mercedesu Toto Wolff byl nedávno zařazen do globálního žebříčku miliardářů, zatímco sedminásobný šampion Lewis Hamilton se v předchozích letech několikrát objevil v desítce nejlépe vydělávajících sportovců světa.

Další článek: Mercedes nasazení novinek oddalovat nebude. Premiéru budou mít v Monaku

Témata článku: ,