Verstappen je s druhým místem v kvalifikaci spokojen | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Verstappen je s druhým místem v kvalifikaci spokojen

Max Verstappen měl po prvních pokusech ve třetí části kvalifikace na Velkou cenu Španělska formule 1 nakročeno k osmé letošní pole position, o 20 tisícin jej nakonec překonal Lando Norris.

„Myslím, že v kvalifikaci to vypadalo o něco lépe. Celý víkend jsme se snažili najít správnou rovnováhu pro všechno,“ cituje Verstappena Sky F1.

„S kvalifikací jsem celkem spokojen. V Q3 jsem se hezky vytáhl za Checem (Pérezem), bohužel to ale nestačilo. Tak to někdy chodí, celkově ale můžeme být s výkonem spokojeni, zítra je stále o co hrát.“

Pérez osmý, penalizace jej ještě odsune

Týmový kolega z Red Bullu Sergio Pérez zaznamenal až osmý čas se ztrátou 678 tisícin.

Z Kanady si ale Mexičan přivezl penalizaci odsunu o tři místa za jízdu s poškozeným vozem. Na roštu v Barceloně mu tak bude patřit až jedenácté místo.

„Se svou pozicí nejsem spokojen, cílem bylo skončit výš. Byla to náročná kvalifikace, od začátku jsme se trápili a rychle jsme zničili pneumatiky, proto jsme z nich bohužel nebyli schopni dostat maximum,“ řekl Pérez.

„Moje poslední kolo nebylo tak čisté, jak by v Q3 mělo být. Neměl jsem dostatečný rytmus a rychlost. Z jedenáctého místa to bude náročný závod. Bude důležité zůstat trpělivý a využít správných příležitostí.“

Doporučujeme

Články odjinud