Verstappen je s druhým místem spokojen. Jeho poslední pokus narušily žluté vlajky

Max Verstappen odstartuje do Velké ceny Velké Británie formule 1 z druhé pozice. Jeho poslední pokus na mokré trati na Silverstonu přerušily žluté vlajky, pilot Red Bullu je nicméně se startem z první řady vedle Carlose Sainze spokojen.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Verstappen je s druhým místem spokojen. Jeho poslední pokus narušily žluté vlajky | Foto: Getty Images / Clive Rose

Verstappen se po většinu mokré kvalifikace na Silverstonu pohyboval na prvních příčkách. Během prvního pokusu v Q3 se ve zrádných podmínkách roztočil na výjezdu ze zatáčky Stowe, po hodinách ale mohl bez problémů pokračovat v jízdě.

Ve svém posledním pokusu těsně nestačil na Sainze, jeho závěrečné rychlé kolo přitom bylo ovlivněno také žlutými vlajkami.

„Na dešti to byla velmi zrádná kvalifikace. Pršelo, bylo sucho, museli jsme být na trati ve správnou chvíli. Myslím, že celkově auto fungovalo opravdu dobře a Q3 je vždy tak trochu loterií, kdy musíte zajet nejrychlejší kolo,“ řekl Verstappen.

„V posledním kole jsem bohužel narazil na žluté vlajky, myslím ale, že být v první řadě je velmi dobrý výsledek a pro suchou trať máme velmi dobrý vůz,“ což Verstappen potvrdil v sobotním tréninku, ve kterém zajel jasně nejlepší čas.

„Není to jen o prvním kole, je to o celém závodě. Máme dobré závodní auto, roli hraje také práce s pneumatikami. Těším se na zítřek.“

Pérez ve druhé řadě

Spolu s Charlesem Leclercem z Ferrari bude ve druhé řadě další pilot Red Bullu Sergio Pérez.

Mexičan ztratil na Sainze 633 tisícin sekundy.

„V těchto proměnlivých podmínkách to dnes byla pro nás dobrý výsledek. Samozřejmě jsem chtěl více a nejsem úplně spokojen, ale můžeme z této pozice bojovat a těším se na to,“ řekl Pérez.

„Nebylo to ideální, ale na druhou stranu nejsem příliš zklamaný, protože ke konci Q3 jsem měl přímo před sebou jednoho jezdce, takže moje poslední dvě kola nebyla ideální.

„Našli jsme problém, který nás trápil v pátek a v závodě budeme konkurenceschopnější. Bude důležité zůstat v balíku a mít v závodě dobrou rychlost.“

Další článek: Carlos Sainz získal pole position na Velkou cenu Velké Británie 2022