Verstappen je rád, že rozdělil jezdce Mercedesu

I v desátém podniku letošní sezóny formule 1 platilo, že když Max Verstappen dokončí závod, umístí se na stupních vítězů. Ve Velké ceně Ruska skončil jezdec Red Bullu druhý mezi piloty Mercedesu Valtterim Bottasem a Lewisem Hamiltonem.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen je rád, že rozdělil jezdce Mercedesu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Po dvou italských závodech v Monze a Mugellu, kde cíl neviděl, dojel Verstappen v Soči opět na stupních vítězů. V desátém závodě sezóny dojel mezi nejlepšími třemi už posedmé, zbylé tři závody nedokončil.

Verstappen strávil většinu závodu o samotě. Po úvodním odražení útoků Renaultu v prvních zatáčkách závodu a vytěžení z penalizace Hamiltona se dostal na druhé místo. Vítězného Bottase ale neměl šanci ohrozit.

Bottas se před Verstappena dostal hned na startu. „Na vnitřní straně jsem měl velmi malou přilnavost, to nás něco stálo. Po restartu jsme byli trochu pomalejší na střední směsi, měl jsem trochu problém s vyvážením. Když jsme ale přešli na tvrdou směs, byli jsme konkurenceschopnější,“ řekl Verstappen.

„Musíme být rádi, že se nám podařilo znovu rozdělit mercedesy. Jen jsem se snažil jet svůj závod. S druhým místem jsem velmi spokojen, obzvlášť po dvou odstoupeních.“

Albon desátý

Verstappenův týmový kolega Alexander Albon uzavřel bodovanou desítku. Na roštu byl přitom penalizován odsunem o pět pozic za výměnu převodovky a v závodě dostal pětisekundovou penalizaci za nesprávný návrat na trať ve druhé zatáčce.

„Dnes jsme se na jeden bod nadřeli a nebyl to snadný závod. Byl to náročný a frustrující závod. Celou dobu jsme byli v provozu, nebyli jsme v čistém vzduchu, takže jsem nemohl zajet žádná dobrá kola,“ řekl Albon.

„Po penalizaci za převodovku byl dnešek jen o nápravě škod. Nyní se soustředím na Německo a na to, abych měl za dva týdny klidnější víkend.“

Další článek: Bottasovi zabránila v předjetí Hamiltona na startu „obrovská včela“, Hamilton kritizuje stewardy

16:35 | Buemi je nyní oficiálním rezervním jezdcem Red Bullu a AlphaTauri. Sergio Sette Camara bude závodit v japonské super formuli.
16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10