Verstappen je po nepovedeném závodě frustrovaný

Nizozemec dojel po chybě v boxech a kolizi s týmovým kolegou desátý.
Verstappen je po nepovedeném závodě frustrovaný

Max Verstappen je po Velké ceně Austrálie frustrovaný, výsledek v cíli totiž naprosto neodráží rychlost, kterou měl.

Pilot Toro Rosso se nejprve zdržel v boxech, kde pro něj mechanici neměli včas nachystané pneumatiky, za což Verstappen svůj tým později nevybíravě počastoval přes vysílačku.

Ostrá rádiová komunikace pokračovala během souboje s týmovým kolegou Carlosem Sainzem jr., kterému se delší dobu nedařilo dostat před pomalejšího Jolyona Palmera. Verstappen se dožadoval, aby byl puštěn před Sainze, k čemuž nedošlo. Bitva nakonec skončila vzájemnou kolizí a Verstappenovým smykem.

„Veliká frustrace a veliké zklamání, snad se to v příštím závodě pokusíme zvládnout lépe,“ řekl Nizozemec.

„Myslím, že celý závod předtím (před zpackanou zastávkou v boxech) jsem byl mnohem rychlejší a ujížděl jsem. Pak jsem se zasekl za ním (Sainzem) a neměl jsem šanci ho předjet.“

K nepovedené zastávce Verstappen řekl: „Bylo to nedorozumění mezi námi, smůla.“

Sainz má na bitvu s týmovým kolegou odlišný pohled. Nevidí důvod, proč jej měl pouštět před sebe.

„Já nevím, já jeho rádio neposlouchal, ale dozvídám se, že to byla asi zajímavá komunikace!“ řekl. „Ha, já problém nemám, já si jel svůj závod.“

„Myslím, že jsme dnes předjeli dost aut a pobavili jsme diváky, ačkoliv výsledek není takový, jaký bychom si zasloužili nebo přáli.“

Ke strategii týmu, která přiměla oba jezdce jet do boxů ještě jednou, Sainz řekl: „Jsou pochybnosti, protože jsme byli šestí a skončili jsme devátí. Auto je rychlé, možná ne na rovinkách, aby předjelo, musíme se rozhodně podívat na to, co se dá dělat lépe.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Novinka od Bernieho: Vyberte jezdce dne

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10