Verstappen je již několik sezon nejlepším pilotem ve formuli 1, říká Horner

Podle týmového bosse Red Bullu je Max Verstappen již nějakou dobu nejlepším jezdcem ve formuli 1.

Foto: Getty Images

Verstappen je již několik sezon nejlepším pilotem ve formuli 1, říká Horner | Foto: Getty Images

Týmový šéf úřadujících šampionů z týmu Red Bull Christian Horner má ohledně otázky, kdo je v současné době nejlepším pilotem F1 jasno. Podle něj jím je dvojnásobný mistr světa Max Verstappen.

„Myslím, že je v současnosti nejlepším jezdcem a je jím již poslední tři nebo čtyři roky,“ uvedl Horner v rozhovoru pro web RacingNews365.

Britský manažer navíc míní, že Nizozemec zatím nedosáhl svého jezdeckého vrcholu.

„Stále se vyvíjí a s přibývajícími zkušenostmi se zlepšuje. Jeho vnitřní touha, hlad, dovednosti a všechno, co jsme viděli od prvního dne, je v něm stále přítomno,“ prohlásil Horner na adresu Verstappena, který ve formuli 1 působí devátým rokem.

Stále je motivovaný

Verstappen se občas vyjadřuje kriticky ohledně vývoje F1, především co se nejrůznějších novinek týká. Nizozemci se nelíbí například sobotní sprinty a podobné novoty.

I kvůli tomu se čas od času objeví spekulace o tom, jak dlouho Verstappen ve formuli 1 vydrží. Horner nicméně nemá obavy, že by měl o svého pilota v dohledné době přijít.

„Řekl bych, že Max je typ člověka, který se jednoho dne prostě rozhodne, co chce dělat. Je mu ale 25 let, je motivovaný a hladový po tom, aby dosáhl mnohem víc. Myslím si, že má před sebou ještě pěknou řádku závodních let."

Další článek: Neexistují data o tom, že se letos hůře předjíždí, tvrdí technický šéf Astonu Martin

Témata článku: , ,