Verstappen je i přes těsnou porážku s druhým místem spokojen

Max Verstappen z Red Bullu je s druhým místem na roštu Velké ceny Španělska formule 1, které si zajistil v dnešní kvalifikaci, velmi spokojen i přes malou ztrátu, kterou měl na nejrychlejšího Lewise Hamiltona.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen je i přes těsnou porážku s druhým místem spokojen | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Hamilton porazil Verstappena v kvalifikaci o 36 tisícin sekundy. Jezdci Red Bullu se alespoň podařilo rozdělit piloty Mercedesu a Valtteriho Bottase odsunout na třetí místo.

„Myslím, že druhé místo je pro nás na této trati dnes dobré. Víme, že je těžké je tady porazit, ale jsem spokojen s tím, jak blízko jsem,“ řekl Verstappen.

„V Q1 jsem se trochu trápil, pro Q2 jsme ale vyřešili vyvážení, což bylo dobré. Oba pokusy v Q3 byly celkem slušné. Druhý byl z nějakého důvodu trochu horší. Celkem dost se tu točí směr větru.“

Verstappen věří, že v neděli může bojovat i o vítězství. Klíčovou roli však podle něj budou hrát pneumatiky.

„Do první zatáčky je to daleko, nejprve ale musíte mít dobrý start. Zdá se, že rychlost tady je. Samozřejmě proto doufám, že můžeme mít i dobrý závod. Vzhledem k rychlým zatáčkám a přehřívání pneumatik bude práce s nimi velmi důležitá.“

Péreze dnes limitovalo rameno, v Q3 se roztočil

Druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez bude na roštu závodu stát až na osmém místě.

Mexičan měl k dispozici v Q3 pouze jeden pokus poté, co se v prvním měřeném kole dostal v závěrečné části trati za obrubník a roztočil se.

Pérez přiznal, že ve Španělsku prožil zatím nejtěžší kvalifikaci za Red Bull, když ho dnes limitovala také bolest ramene.

„Dnes jsem se necítil na 100 %. Během kvalifikace jsem měl potíže s ramenem a celou dobu jsme se cítil špatně,“ řekl Pérez s tím, že problém s levým ramenem se „v průběhu kvalifikace neustále zhoršoval a zhoršoval“.

„Byl to zkrátka špatný den. Nezajel jsem během dne dobré kolo. Q1 vypadala dobře, pak jsme se ale vůbec nezlepšili. Necítil jsem se dobře, takže bylo obtížné dostat z vozu v kvalifikaci maximum. Byla to nejtěžší kvalifikace. Velmi mě limitovalo, že jsem se necítil na 100 % fyzicky v pořádku.“

Váš názor Další článek: Frustrovaný Cunoda má pochyby, že má stejné auto jako Gasly