Verstappen je i přes poruchu opatrným optimistou

Nizozemský mladík musel vynechat většinu prvního tréninku. Je si však jistý, že mu tato patálie nebude činit další problémy.
Verstappen je i přes poruchu opatrným optimistou

Daniel Ricciardo (1./6.)

Australana ve druhém tréninku zbrzdil pomalu jedoucí Valtteri Bottas. Pro Ricciarda šlo o frustrující situaci, jel totiž kvalifikační simulaci, ovšem s možnou penalizací pro jezdce Mercedesu nesouhlasí.

„Nebyl to špatný den. Ráno to nebylo vůbec špatné, navečer už to taková sláva nebyla. Udělali jsme pár změn, které nevyšly tak, jak jsme doufali. Nechci se jednoduše vrátit k nastavení z prvního tréninku, věřím, že se můžeme zlepšit s tím stávajícím. Nemyslím si, že výsledek večerního tréninku je nějak extra důležitý.

V prvním kole jsem se zbrzdil v provozu. Musel jsem proto najet do dalšího měřeného kola, a tam jsem přišel o drahocenný čas. Mercedes v kvalifikaci zařadí vyšší rychlostní stupeň, ale doufám, že jim budeme blíže. Věřím, že budeme mít rychlý vůz a jsem si jistý, že máme na víc než šesté místo. Taky bych chtěl říct, že si nepřeju, aby byl Valtteri penalizován. Je to trénink a je to frustrující, ale myslím si, že nikdo nesouhlasil ani s mou penalizací před dvěma týdny. Nechci začínat takové hry. Myslím, že mu o mně tým ani neřekl, takže to vlastně ani nebyla jeho chyba,“ podotkl Ricciardo.

Max Verstappen (bez času/5.)

Verstappena krátce po výjezdu z boxů v prvním tréninku postihly problémy s elektronikou. V důsledku toho nemohl simulovat kvalifikaci. Při delších jízdách se ale vyrovnal špičce.

„Cítil jsem se dobře, viděl jsem nějaké vozy přede mnou, snažil jsem se je dohnat, bylo to dobré. Samozřejmě se ještě musíme zlepšit, to samé ostatně budou chtít i ostatní. Ve druhém tréninku jsem se v kratších jízdách trochu trápil s vyvážením. Při delších stintech to ale bylo překvapivě velmi dobré. Udělali jsme několik změn, byl jsem spokojen s tím, jak se pneumatiky chovaly, a tak se už těším na závod,“ prohlásil Verstappen.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ferrari se může ještě zrychlit

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10