Verstappen je i přes poruchu opatrným optimistou

Nizozemský mladík musel vynechat většinu prvního tréninku. Je si však jistý, že mu tato patálie nebude činit další problémy.
Verstappen je i přes poruchu opatrným optimistou

Daniel Ricciardo (1./6.)

Australana ve druhém tréninku zbrzdil pomalu jedoucí Valtteri Bottas. Pro Ricciarda šlo o frustrující situaci, jel totiž kvalifikační simulaci, ovšem s možnou penalizací pro jezdce Mercedesu nesouhlasí.

„Nebyl to špatný den. Ráno to nebylo vůbec špatné, navečer už to taková sláva nebyla. Udělali jsme pár změn, které nevyšly tak, jak jsme doufali. Nechci se jednoduše vrátit k nastavení z prvního tréninku, věřím, že se můžeme zlepšit s tím stávajícím. Nemyslím si, že výsledek večerního tréninku je nějak extra důležitý.

V prvním kole jsem se zbrzdil v provozu. Musel jsem proto najet do dalšího měřeného kola, a tam jsem přišel o drahocenný čas. Mercedes v kvalifikaci zařadí vyšší rychlostní stupeň, ale doufám, že jim budeme blíže. Věřím, že budeme mít rychlý vůz a jsem si jistý, že máme na víc než šesté místo. Taky bych chtěl říct, že si nepřeju, aby byl Valtteri penalizován. Je to trénink a je to frustrující, ale myslím si, že nikdo nesouhlasil ani s mou penalizací před dvěma týdny. Nechci začínat takové hry. Myslím, že mu o mně tým ani neřekl, takže to vlastně ani nebyla jeho chyba,“ podotkl Ricciardo.

Max Verstappen (bez času/5.)

Verstappena krátce po výjezdu z boxů v prvním tréninku postihly problémy s elektronikou. V důsledku toho nemohl simulovat kvalifikaci. Při delších jízdách se ale vyrovnal špičce.

„Cítil jsem se dobře, viděl jsem nějaké vozy přede mnou, snažil jsem se je dohnat, bylo to dobré. Samozřejmě se ještě musíme zlepšit, to samé ostatně budou chtít i ostatní. Ve druhém tréninku jsem se v kratších jízdách trochu trápil s vyvážením. Při delších stintech to ale bylo překvapivě velmi dobré. Udělali jsme několik změn, byl jsem spokojen s tím, jak se pneumatiky chovaly, a tak se už těším na závod,“ prohlásil Verstappen.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Ferrari se může ještě zrychlit
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
20. října | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00