Verstappen je frustrovaný po dalším problému s pohonnou jednotkou

Pro Maxe Verstappena skončila Velká cena Toskánska formule 1 už ve druhé zatáčce úvodního kola, když se dostal do kolize a zůstal uvězněn v únikové zóně.

Na startu pilot Red Bullu využil problémů Lewise Hamiltona a dostal se na druhé místo. Ve sprintu do první zatáčky ale jeho pohonná jednotka najednou ztratila výkon.

Verstappena následně předjelo několik soupeřů a v nájezdu do druhé zatáčky se připletl ve středu pole do incidentu mezi Kimim Räikkönenem, Pierrem Gaslym a Romainem Grosjeanem.

Problém s motorem měl Verstappen už minulý víkend v Monze, kde také závod nedokončil.

„V zahřívacím kole se motor dostal do anti-stall módu, jel jsem na volnoběh. Měl jsem dobrý rozjezd a objel jsem Lewise. Měl jsem lepší start než Valtteri (Bottas), když jsem ale odjel, motor měl podobný problém jako na Monze,“ řekl Verstappen.

„Neměli jsme žádný výkon a dostal jsem se do situace, kdy jste uprostřed skupiny jezdců. Pak je jednoduché se přimotat do nehody. Ani nevím, co se stalo.

„Neměli bychom ani být v takové pozici. Je skutečně frustrující, že jsme opět odstoupili. Ale je to tak, jak to je. V tuto chvíli skutečně nejsem spokojen, ale nezměním to.“

 

Gasly: Příliš mnoho aut na jednom místě

 

Do nehody byl zapojen také překvapivý vítěz posledního závodu na Monze Gasly. Ten řekl, že nehodu zavinili všichni, kteří se snažili bojovat o stejný kousek trati.

„Příliš mnoho aut na jednom místě. Do první zatáčky a následně do druhé zatáčky to bylo divoké. Já byl mezi (Räikkönenem) a Grosjeanem, zůstal jsem v sendviči a kolidovali jsme.“

Další článek: Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00