Verstappen je frustrovaný po dalším problému s pohonnou jednotkou

Pro Maxe Verstappena skončila Velká cena Toskánska formule 1 už ve druhé zatáčce úvodního kola, když se dostal do kolize a zůstal uvězněn v únikové zóně.

Na startu pilot Red Bullu využil problémů Lewise Hamiltona a dostal se na druhé místo. Ve sprintu do první zatáčky ale jeho pohonná jednotka najednou ztratila výkon.

Verstappena následně předjelo několik soupeřů a v nájezdu do druhé zatáčky se připletl ve středu pole do incidentu mezi Kimim Räikkönenem, Pierrem Gaslym a Romainem Grosjeanem.

Problém s motorem měl Verstappen už minulý víkend v Monze, kde také závod nedokončil.

„V zahřívacím kole se motor dostal do anti-stall módu, jel jsem na volnoběh. Měl jsem dobrý rozjezd a objel jsem Lewise. Měl jsem lepší start než Valtteri (Bottas), když jsem ale odjel, motor měl podobný problém jako na Monze,“ řekl Verstappen.

„Neměli jsme žádný výkon a dostal jsem se do situace, kdy jste uprostřed skupiny jezdců. Pak je jednoduché se přimotat do nehody. Ani nevím, co se stalo.

„Neměli bychom ani být v takové pozici. Je skutečně frustrující, že jsme opět odstoupili. Ale je to tak, jak to je. V tuto chvíli skutečně nejsem spokojen, ale nezměním to.“

 

Gasly: Příliš mnoho aut na jednom místě

 

Do nehody byl zapojen také překvapivý vítěz posledního závodu na Monze Gasly. Ten řekl, že nehodu zavinili všichni, kteří se snažili bojovat o stejný kousek trati.

„Příliš mnoho aut na jednom místě. Do první zatáčky a následně do druhé zatáčky to bylo divoké. Já byl mezi (Räikkönenem) a Grosjeanem, zůstal jsem v sendviči a kolidovali jsme.“

Další článek: Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen