Verstappen: Jako bych měl třetí místo předplacené

Max Verstappen se tentokrát nerozhodl pro odlišnou strategii oproti jezdcům Mercedesu. Pilot Red Bullu věří, že pro start Velké ceny Španělska formule 1 bude lepší měkká sada pneumatik.
Verstappen: Jako bych měl třetí místo předplacené

Verstappen minulý víkend ve Velké ceně 70. výročí F1 naplno využil odlišné strategie, když do závodu startoval na tvrdé sadě pneumatik, zatímco jeho soupeři na střední. Verstappen tak mohl první zastávku v boxech absolvovat později. Jezdci Mercedesu se naopak trápili, když po startu na střední sadě přezuli na tvrdou a měli problémy s puchýřkováním pneumatik.

Kvůli vysokým teplotám panujícím v Katalánsku bude práce s pneumatikami klíčová také na okruhu v Barceloně. Tentokrát se však Red Bull rozhodl pro stejnou strategii jako před Verstappenem startující jezdci Mercedesu v první řadě. Všichni tři vyrazí na měkké sadě.

„Myslím, že měkká sada je pro start závodu dobrá. Nejměkčí směs je obvykle trochu zrádnější, jelikož poměrně rychle odejde. Myslím ale, že na této trati to bude dobré,“ řekl Verstappen.

Je to přitom už potřetí v letošní sezóně, kdy bude Verstappen do závodu startovat z třetího místa za Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem. Verstappen tak s úsměvem poznamenal, že má třetí místo „předplacené“.

Verstappen, který v Barceloně získal v roce 2016 své první vítězství ve formuli 1, ale věří z pohledu Red Bullu v dobrý závod.

„Včera jsem byl s dlouhými jízdami velmi spokojen. Také vyvážení, zadní část auta a pneumatiky byly dobré. Zítra je další nový den, budeme to muset znovu ukázat. Samozřejmě doufám, že budu blízko za nimi a budu mít šanci na ně zaútočit.“

Albon předpovídá kroužení

Povedenou kvalifikaci má za sebou druhý pilot Red Bullu Alexander Albon, který obsadil šesté místo. Verstappenův týmový kolega očekává, že jezdci se budou snažit jet na jednu zastávku v boxech.

„Myslím, že v provozu to po startu závodu bude kroužení, když se budou jezdci snažit natáhnout stint,“ říká Albon.

„Je tu velká šance, že zítra dojde k rozdělení strategií na jednu a dvě zastávky. Záleží na tom, jak dobré byly vaše pneumatiky v pátek. My se budeme muset podívat, jak to půjde a přizpůsobit se ostatním.

„Je to něco jako na Silverstonu, kde jsme možná ztratili, protože jsme vyjeli v provozu. Musíte najít ta místa, abyste zvolili, kdy zajedete do boxů. Kvůli vláčkům s DRS je těžké předjíždět, jakmile je vpředu skupina vozů.“

Další článek: Pérez je s návratem do F1 spokojen, v první zatáčce chce útočit na Verstappena

Témata článku: , , ,