Verstappen Hamiltonovi rekordy nezávidí

Max Verstappen nesouhlasí s tím, že by byl Lewis Hamilton kompletnějším jezdcem.
Foto: Getty Images
Verstappen Hamiltonovi rekordy nezávidí | Foto: Getty Images

Lewis Hamilton je ve formuli 1 od roku 2007. Max Verstappen debutoval v roce 2015 a to s nepříliš kvalitními základy. Testování bylo už omezené a Verstappen odjel jen rok ve formulích. Hamilton tak má rozhodně více zkušeností a to také v oblasti boje o titul. Je ale úplnějším, chcete-li kompletnějším jezdcem?

S prvním by Verstappen souhlasil. Nelze popřít, že Hamilton má více zkušeností. S druhým tvrzením má ale jezdec Red Bullu „problém“.

„Nesouhlasím. Ale je to můj názor,“ řekl Verstappen pro Sky Italia. „Ano, je zkušenější, ale to neznamená, že je kompletnější. Je to můj názor a není třeba, aby se mnou někdo jiný souhlasil.“

Jezdec Red Bullu a dvanáctinásobný vítěz velkých cen byl také dotázán, zda svému soupeři nezávidí jeho působivé rekordy.

„Ne, nikomu nic nezávidím. Jsem velmi spokojený s tím, kdo jsem. Mám štěstí, že jsem ve F1 a že žiji takový život, jaký žiji. A nikomu nezávidím a na nikoho nežárlím.“

Postavte si vůz Red Bull RB16B z papíru

Postavte si vůz Red Bull RB16B z papíru

Verstappen přijel do Baku jako lídr šampionátu. Sezóna je ale dlouhá.

„Doufám, že na rok 2021 budeme vzpomínat jako na dobrý rok,“ řekl Verstappen.

„Samozřejmě doufám, že skončím před všemi, ale nejsem jediný, kdo o tom sní. Musíte žít přítomností. Vím, že musím být rychlý a budeme muset tvrdě pracovat po celou sezónu. Také vím, že spousta lidí už pracuje na roce 2022, ale letos máme dobrou příležitost a budeme muset do toho dát všechno.“

Další článek: Extreme E? Děsivější než formule 1, říká Jenson Button

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00