Verstappen: Hamilton neměl v úmyslu mi nechat místo

V průběhu Velké ceny São Paula formule 1 došlo ke kontaktu mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem, na který oba doplatili poškozením svého vozu a ztrátou pozic. Za viníka byl označen pilot Red Bullu, ačkoliv mu podle jeho slov Hamilton nenechal dostatek prostoru.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen: Hamilton neměl v úmyslu mi nechat místo | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Po prvním restartu závodu v 7. kole v Sennových esíčkách kolidovali Verstappen s Hamiltonem v souboji o druhé místo.

Verstappen na sedminásobného mistra světa zaútočil vnějškem do první zatáčky, ve druhé pravotočivé zatáčce ale Hamilton nenechal Verstappenovi mnoho prostoru a došlo ke kolizi, při které si Verstappen poškodil přední křídlo a spolu s Hamiltonem ztratili mnoho pozic.

Pilot Red Bullu dostal od sportovních komisařů pětisekundovou penalizaci a do cíle dojel na šestém místě, zatímco Hamilton skončil druhý za týmovým kolegou z Mercedesu Georgem Russellem.

„V první zatáčce jsem jel vnějškem a jakmile jsem byl vedle něj, věděl jsem, že nemá v úmyslu mi nechat prostor. Řekl jsem si 'OK, když mi nenecháš místo, tak spolu zkrátka kolidujeme',“ řekl Verstappen po závodě.

„Nakonec jsme i tak byli příliš pomalí. A jemu to pohřbilo jeho šance vyhrát závod. Samozřejmě díky safety caru měl stále šanci. Myslel jsem, že po loňském roce na to možná zapomeneme a můžeme znovu závodit. Cítíte, jestli vám jezdec nechá místo nebo ne. Neměl žádný záměr mi nechat místo.“

Verstappen nerozumí tomu, proč byl za incident penalizován právě on.

„Na 85 % jsem byl vedle něj a můj záměr nikdy není bourat, cítil jsem ale, že mi nenechá prostor a kolidovali jsme. Kdyby jen trochu uhnul, zřejmě by i tak zůstal vpředu.

„Je to škoda. Chci závodit, chci mít dobrý souboj. Když s vámi ten druhý ale nechce spolupracovat a pravidla jsou tak matoucí v tom, jak moc musíte být na jeho úrovni, když to rozhodují, tak se stávají tyhle věci. Dostal jsem pětisekundovou penalizaci, chci závodit a myslel jsem si, že závodíme.“

Další článek: Sainz se po třech závodech vrátil na stupně vítězů

Témata článku: , , ,