Verstappen, Grosjean a Bottas reagují na návrat Zandvoortu do kalendáře F1

Návrat Zandvoortu do kalendáře mistrovství světa vozů formule 1 znamená, že Max Verstappen bude mít od příštího roku dvě domácí grand prix. Jako poloviční Belgičan se totiž může cítit doma i ve Spa a jako pilot startující pod holandskou vlajku se nyní může těšit i na okruh ležící na pobřeží Severního moře.
Verstappen, Grosjean a Bottas reagují na návrat Zandvoortu do kalendáře F1

Na okruhu Zandvoort, jehož cílová rovinka leží rovnoběžně s místní dlouhou písečnou pláží, ve formuli 1 naposledy zvítězil monopost McLaren s Nikim Laudou za volantem. To se stalo v roce 1985 a od té doby zde formule 1 nezávodila. Zandvoort pravidelně hostil slavné série jako DTM nebo světový pohár WTCR, „královna motorsportu“ se sem však po dlouhé pauze vrátí až v příštím roce.

„Bude to chtít kuráž. Myslím si, že to je okruh, jaký jsme potřebovali, velmi se liší od moderních tratí,“ řekl Romain Grosjean pro oficiální web F1. Francouz v Zandvoortu závodil s formulí 3.

„Vážně mám rád tyhle bláznivé okruhy. Pamatuji si ho z F3, byla to velká výzva,“ dodal Grosjean na adresu okruhu v Zandvoortu, který je známý pro svoje rychlé a úzké zatáčky.

Pozitivní pocity z návratu Zandvoortu do kalendáře má i Valtteri Bottas, který zde v letech 2009 a 2010 vyhrál dva závody série F3 Masters.

„Mám odsud mnoho pozitivních vzpomínek z formule Renault a z formule 3. Je to cool trať, je tu nemalé převýšení, několik vysokorychlostních zatáček a také technické pasáže, a to především v posledním sektoru. Takže ta trať má od všeho trochu,“ říká Bottas.

„Je to okruh ze staré školy, a to se mi na tom líbí – neodpouští totiž chyby. Bude to tedy zábava. Už na formuli 3 sem chodilo mnoho diváků, kteří zde vytvářeli skvělou atmosféru. S formulí 1 to teď bude ještě větší,“ dodává finský pilot Mercedesu.

Největší radost z návratu holandské grand prix do kalendáře formule 1 má pochopitelně Max Verstappen, jehož loajální fanoušci ho následují doslova po celém světě. Pilot týmu Red Bull se tak teď může těšit na oranžovou záplavu, která bezpochyby zaplní přímořský Zandvoort.

„Jsem nadšený z návratu holandské grand prix. Uvidíme kolem trati mnoho holandských fanoušků, kteří obsadí písečné duny. V minulosti už jsem tady trochu řídil, je to krásná a historická trať, takže to určitě bude skvělý závod,“ je přesvědčený Max Verstappen.

„Je to náročná trať ze staré školy, trochu jako Suzuka, dokonce byla navržena stejnou osobou. Vozy formule 1 zde budou vážně rychlé, těším se na to. Je skvělé mít domácí závod. Jeden už mám ve Spa, protože jsem poloviční Belgičan a poloviční Nizozemec. Teď budu mít dva, což bude vážně zábavné,“ těší se Verstappen.

Zandvoort bude spolu s Vietnamem novinkou v kalendáři sezóny 2020. Na holandském okruhu by se podle současné dohody mělo závodit minimálně tři roky.

Foto: Jiří Šlégl

Další článek: MiniDrivers a GP Španělska 2019

Témata článku: , , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února