Verstappen doufá v nedělní déšť

Mokrý závod by zvýšil šance Red Bullu probojovat se po startu z poslední řady pořadím vpřed.
Verstappen doufá v nedělní déšť

Max Verstappen (7./5.)

Verstappen už před víkendem věděl, že ho nečeká jednoduchá práce. Red Bull nasadil novou specifikaci motoru, a dravý Nizozemec tak vystartuje z poslední řady. Pokud by však v neděli zapršelo, nemuselo by to znamenat katastrofu.

„Vlastně jsem hodně nažhavený. Jasně, startujeme z chvostu a čeká nás předjíždění, ale celkově je jasné, že vzhledem k charakteristice okruhu tahle trať není stavěna pro naše auto. Ferrari i Mercedes jsou na rovinkách lepší.

Kdybychom startovali vedle Mercedesu, čistě teoreticky bychom s ním mohli soupeřit. Ale bylo by to těžké. Proč tedy nerisknout penalizaci a nezkusit dojet v neděli třeba na pátém místě? Déšť by byl fajn,“ přiznal Verstappen.

Alexander Albon (5./6.)

Stále ještě čerstvý Verstappenův kolega se na mokru cítil poměrně dobře. Nakonec na zkušenějšího Verstappena ztratil tři desetiny sekundy.

„Počasí bylo proměnlivé. I proto jsme začínali jen zvolna, ale postupně jsme nabírali sebevědomí. Čekáme, že v neděli bude podobné počasí. Také proto bylo na trati tak rušno, všichni si chtěli jízdu na mokru vyzkoušet. Dnes mi víc seděly krátké jízdy na čas než závodní simulace. Naštěstí ale tuším, co mám změnit, aby se to do neděle zlepšilo.

Zvyknout si na malý přítlak pochopitelně trochu trvá, brzdění je hodně jiné, ale celkově z toho nemám špatný pocit. Pořád se učím a je důležité, abych nechyboval. Uvidíme, co přinese zítřek, ale po dnešku z toho nemám obavy,“ řekl Albon.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari v tréninku vypadalo silnější, než skutečně je

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10