Verstappen dostal z red bullu v kvalifikaci maximum

Max Verstappen z Red Bullu má pocit, že v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska ze svého monopostu formule 1 dostal maximum.
Verstappen dostal z red bullu v kvalifikaci maximum

Nizozemskému pilotovi se v kvalifikaci podařilo rozdělit oba jezdce Ferrari, když se kvalifikoval do druhé řady na čtvrté místo za Sebastiana Vettela, na kterého ztratil jen necelou desetinu sekundy.

„O moc více se z toho už dostat nedalo,“ řekl Verstappen pro Sky Sports. „Věděl jsem, že první sektor ve druhém pokusu v Q3 byl dobrý. Moje první jízda v Q3 ale nebyla ideální. Pak začaly odcházet pneumatiky a bylo to trochu jako žvýkačka. Měl jsem pocit, že jsem se klouzal, takže jsem tam ztratil nějaký čas,“ popsal.

„Nejsem tu pro to, abych se kvalifikoval na čtvrté místo. Samozřejmě jsem rád, že jsem se dostal mezi vozy Ferrari, myslím ale, že jako tým chceme bojovat s číslem jedna - tím je Mercedes.“

Verstappen věří, že Red Bull může v závodě konkurovat vozům Ferrari. Mercedes je však podle něj nedosažitelný.

„Myslím, že máme reálnou šanci bojovat s Ferrari. Jsme celkem blízko. Mercedes je jiný příběh, obzvlášť Valtteri vypadá, že tento víkend létá. Budu se snažit, je tu spousta možností. Myslím také, že pneumatiky na této trati jsou jiné než v minulých letech. Snad to bude s Ferrari napínavý souboj,“ doufá Verstappen, který zde v roce 2016 získal své první vítězství ve F1.

Gasly za Leclercem

V řadě za Verstappenem bude spolu s Charlesem Leclercem z Ferrari druhý pilot Red Bullu Pierre Gasly, který v kvalifikaci obsadil šesté místo.

„Dnešek byl velmi pozitivní a díky šestému místu to byla slušná kvalifikace. Po třetím tréninku jsme věděli, že to bude náročné a mysleli jsme si, že Ferrari udělá v kvalifikaci větší krok, ale Max byl jen desetinu za Vettelem a já byl asi desetinu za Charlesem, takže jsme trochu blíže, než jsme čekali,“ řekl Gasly.

„Mercedesy jsou velmi rychlé, já si ale myslím, že máme slušné auto a snad můžeme zítra s Ferrari bojovat, mohl by to být zajímavý závod s možností jedné nebo dvou zastávek v boxech, a na této trati, na které je start opravdu důležitý, se může stát cokoliv.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (10) Další článek: Bottas nedal nikomu ani přičichnout a má třetí pole position v řadě
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00