Verstappen dostal z red bullu v kvalifikaci maximum

Max Verstappen z Red Bullu má pocit, že v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska ze svého monopostu formule 1 dostal maximum.
Verstappen dostal z red bullu v kvalifikaci maximum

Nizozemskému pilotovi se v kvalifikaci podařilo rozdělit oba jezdce Ferrari, když se kvalifikoval do druhé řady na čtvrté místo za Sebastiana Vettela, na kterého ztratil jen necelou desetinu sekundy.

„O moc více se z toho už dostat nedalo,“ řekl Verstappen pro Sky Sports. „Věděl jsem, že první sektor ve druhém pokusu v Q3 byl dobrý. Moje první jízda v Q3 ale nebyla ideální. Pak začaly odcházet pneumatiky a bylo to trochu jako žvýkačka. Měl jsem pocit, že jsem se klouzal, takže jsem tam ztratil nějaký čas,“ popsal.

„Nejsem tu pro to, abych se kvalifikoval na čtvrté místo. Samozřejmě jsem rád, že jsem se dostal mezi vozy Ferrari, myslím ale, že jako tým chceme bojovat s číslem jedna - tím je Mercedes.“

Verstappen věří, že Red Bull může v závodě konkurovat vozům Ferrari. Mercedes je však podle něj nedosažitelný.

„Myslím, že máme reálnou šanci bojovat s Ferrari. Jsme celkem blízko. Mercedes je jiný příběh, obzvlášť Valtteri vypadá, že tento víkend létá. Budu se snažit, je tu spousta možností. Myslím také, že pneumatiky na této trati jsou jiné než v minulých letech. Snad to bude s Ferrari napínavý souboj,“ doufá Verstappen, který zde v roce 2016 získal své první vítězství ve F1.

Gasly za Leclercem

V řadě za Verstappenem bude spolu s Charlesem Leclercem z Ferrari druhý pilot Red Bullu Pierre Gasly, který v kvalifikaci obsadil šesté místo.

„Dnešek byl velmi pozitivní a díky šestému místu to byla slušná kvalifikace. Po třetím tréninku jsme věděli, že to bude náročné a mysleli jsme si, že Ferrari udělá v kvalifikaci větší krok, ale Max byl jen desetinu za Vettelem a já byl asi desetinu za Charlesem, takže jsme trochu blíže, než jsme čekali,“ řekl Gasly.

„Mercedesy jsou velmi rychlé, já si ale myslím, že máme slušné auto a snad můžeme zítra s Ferrari bojovat, mohl by to být zajímavý závod s možností jedné nebo dvou zastávek v boxech, a na této trati, na které je start opravdu důležitý, se může stát cokoliv.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bottas nedal nikomu ani přičichnout a má třetí pole position v řadě

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10