Verstappen dal vydělat Ferrari. Koupil si nejsilnější vůz z Maranella, se kterým může na silnici

Max Verstappen si objednal od Ferrari exkluzivní kousek za 42,5 milionů korun.
Verstappen dal vydělat Ferrari. Koupil si nejsilnější vůz z Maranella, se kterým může na silnici

Max Verstappen vloni ostře kritizoval Ferrari. Poté, co v USA přišly rudé vozy o výkon, prohlásil, že „tak tomu je, když přestanete podvádět.“ Později svá slova mírnil a svedl to na špatný překlad, ale Maranellu se jeho prohlášení samozřejmě nelíbilo. Nakonec mu ale do jisté míry dala FIA za pravdu, když oznámila, že s pohonnou jednotkou Ferrari nebylo vše v pořádku.

Trochu narušené vztahy mezi oběma stranami ale nezabránily k učinění velkého obchodu. Podle italské Gazzetty dello Sport si Verstappen objednal vůz Monza SP2 za 1,6 milionů euro. Dostat by ho měl v příštím roce.

Monza SP1 a SP2 oficiálně: Nejsilnější Ferrari, která mohou na běžné silnice

Monza SP1 a SP2 oficiálně: Nejsilnější Ferrari, která mohou na běžné silnice

Další článek: Jezdci po konci závodu vypadají, jako by vyšli od holiče, říká Mansell

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10